356.05
68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán

A Vasas is kitömte a vergődő Újpestet az NB I-ben

Torghelle SÁndor visszatérése jelentette az egyik kuriózumot a labdarúgó NB I szombati mérkőzésein. Lassan ugyanis az Újpest veresége nem lesz az. A lila-fehérek a Marijan Vlak irányításával még veretlen Vasastól kaptak ki a Fáy utcában.

A Vasas hazai környezetben első félidei remek játékának köszönhetően simán, 3-0-ra legyőzte az Újpestet. Marijan Vlak irányításával továbbra is veretlen az angyalföldi gárda, a horvát szakember az ötödik fordulót követően vette át a csapatot. Az első félidőben gyakorlatilag minden összejött a hazai alakulatnak, míg az Újpest rengeteg hibával futballozott. Az angyalföldiek három gólt rúgtak, ezzel el is döntötték a három pont sorsát. A fordulást követően inkább az Újpest kezdeményezett, de a Vasasnak ekkor már nem volt fontos, hogy újabb gólt szerezzen, az eredmény pedig nem változott.

Gyors gólváltást követően a Kaposvár 1-1-es döntetlent játszott az újonc Pécs vendégeként. Az első félidőben többet veszélyeztetett a Kaposvár, amely a vezetést is megszerezte, de a pécsiek villámgyorsan, egy perccel később már egyenlíteni tudtak. Szünet után a hazaiak valamivel jobb teljesítményt nyújtottak és két alkalommal, Bajzát és Horváth fejesénél csak Hajduch bravúrjai mentették meg a Kaposvárt a góltól.

A sereghajtó ZTE 1-1-es döntetlent játszott a Pápa együttesével. Pápai lehetőségekkel indult a mérkőzés, majd fokozatosan került fölénybe a ZTE, helyzetei is adódtak, amelyek azonban kimaradtak. Egy kontratámadás végén büntettek a vendégek, de a hazaiak szerencséjére gyorsan jött az egyenlítés és ezután kiegyenlített játék folyt a pályán. Az utolsó percben Bogunovics utolsó emberként lerántotta Maricsot, így villant számára a piros lap. A második félidő elején gyorsan egyenlővé vált a létszám, Puri feldobta magát a 16-oson belül, ami második sárgát ért és mehetett zuhanyozn. Tíz-tíz ember ellen egy darabig a Pápa játszott fölényben, majd a ZTE átvette az irányítást, több lehetősége is adódott, amelyek kimaradtak. Küzdelmes mérkőzésen döntetlen született, így a ZTE továbbra is nyeretlen a bajnokságban.

A Haladás hazai környezetben 2-1-re legyőzte a Siófok együttesét. A vendégek a kezdő sípszót követően rögtön visszazártak saját térfelükre, ám a Haladás gyorsan gólt szerzett, s a folytatásban is számtalan helyzetet alakított ki és nagyobb arányú vezetéssel zárhatta volna a félidőt. A második félidő a bátrabban játszó Siófoké volt, a vendégek könnyedén megfordíthatták volna a mérkőzést.

A több mint egy félidőt emberhátrányban futballozó Honvéd ugyan kétszer is egyenlített, végül 3-2-re kikapott a vendég Pakstól. Az első félidőben egyértelműen a Honvéd akarata érvényesült, a Paks a félpályát is alig lépte át, azonban ritka ellentámadásai nagy veszélyt jelentettek, s egy ilyen gyors akcióból a szünet előtt Böde révén váratlanul vezetést szereztek a vendégek, akik ráadásul Akassou kiállítása miatt emberelőnybe is kerültek. A folytatásban annak ellenére a Honvéd támadott, hogy csak tíz játékossal küzdött, azonban ez kiváló alkalmat kínált a Paksnak, hogy gyors ellentámadásokkal kihasználja létszámfölényét. Először a hazaiak próbálkozásait koronázta siker, Botis egyenlített, azonban a román csapatkapitány pár perccel később már negatív hős volt, mert eladott labdájára lecsapva Vayer szerencsés körülmények között ismét a Paksot juttatta előnyhöz. A kispestiek viszont ezt követően sem adták fel a küzdelmet, s Torghelle visszatérését góllal ünnepelte, de a továbbra is támadásra koncentráló Honvéd fellazuló védelmét kihasználva egy újabb gyors vendég kontra után Vayer eldöntötte a találkozó három pontjának sorsát. ZTE FC-LFC PÁPA 1-1 (1-1)
Zalaegerszeg, 3068 néző. Jv.: Kovács J. Z.
ZTE: Jahic - Kocsárdi, Bogunovics, Kovács Ge., Hidvégi - Szakály D. (A. Delics, 88.), Máté, Kamber, Balázs (Hervas, 65.) - Tököli (Meye 75.), Turkovs
PÁPA: Szűcs L. - Dlusztus, Totadze, Nagy S., Rodenbücher - Ganugrava (Quintero, 80.), Horváth L., Puri, MaricS (Germán, 91.), Lovrencsics (Zulevs, 85.) - Ferenczi
Gólok: 0-1 Dlusztus (32.), 1-1 Turkovs (38.)
Kiállítva: Bogunovics (45.), Puri (51.)

HALADÁS-SIÓFOK 2-1 (2-0)
Szombathely, 6000 néző. Jv.: Berke
HALADÁS: Rózsa - Schimmer, Korolovszky, Iszlai, Tóth P. - Sluka, Horváth A. (Búrány, 60.), Rajos, Halmosi - Oross (Simon A., 69.), Kovács I.
SIÓFOK: Milinte - Mogyorósi, Fehér, Nyári (Horváth A. 77.), Szabó J. - Haraszti, Kecskés, Tusori (Lengyel 32.), Lattenstein - Huszák, Bozsovics (Csermelyi, 62.)
Gólok: 1-0 Kovács I. (5.), 2-0 Sluka (13.), 2-1 Lattenstein (71.)

PÉCSI MFC-KAPOSVÁR 1-1 (1-1)
Pécs, 3000 néző. Jv.: Bognár
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Marovics - Regedei (Gyánó, 85.), Pintér - Zseljkovics (Scsepanovics, 36.), Andorka (Horváth Zs., 71.), Demjén - Bajzát
KAPOSVÁR: Hajduch - Okuka, Bank, Mudresa, Jánvári - Balázs B., Pedro - Gujics (Pavlovics, 74.), Kulcsár K. (Kovács O., 87.), Dzsavad (Alexeev, 70.) - Perics
Gólok: 0-1 Perics (23.), 1-1 Andorka (24.)

VASAS-ÚJPEST 3-0 (3-0)
Illovszky Stadion, 3000 néző. Jv.: Takács J.
VASAS: Ilizi - Sütő, Gáspár J. (Polényi, 10.), Kovács G., Casal (Katona, 59.) - Mehmedagic, Farkas B. - Kulcsár D., Bárányos, - Beliczky, Dajics (Jokics, 80.)
ÚJPEST: Balajcza - Szokol, Dvorschák (Rubus, 46.), Mihajlovic, Wilson - Egerszegi, Tajthy (Magos, 46.) - Simon K. (Kabát, 73.), Barczi, Balogh B. - Rajczi
Gólok: 1-0 Dajic (9.), 2-0 Bárányos (30.), 3-0 Beliczky (38.)

BP. HONVÉD-PAKS 2-3 (0-1)
Bozsik stadion, 2500 néző. Jv.: Farkas
BP. HONVÉD: Kemenes - Lovrics, Botis, Debreceni, Novák A. - Abass (Hidi, 46.), Akassou, Németh N. (Ivancsics, 57.), Tchami (Diaby, 70.) - Danilo, Torghelle
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Gévay (Szatmári, 74.), Éger, Csehi T. - Bartha (Magasföldi, 60.), Sifter, Böde, Sipeki, Vayer - Hrepka (Kiss T., 83.)
Gólok: 0-1 Böde (43.), 1-1 Botis (62.), 1-2 Vayer (66.), 2-2 Torghelle (68.), 2-3 Vayer (76.)
Kiállítva: Akassou (45.)

GYÕR-KECSKEMÉT 4-0 (2-0)