368.12
74228.2
2024. október 20. vasárnap Vendel

Kolumbiáé az első győzelem a Copa Américán

Az Argentínában zajló Copa Américán, az A csoport második mérkőzésén a kolumbiai válogatott 1-0-ra nyert a 23 éven aluli játékosokkal felálló Costa Rica-i csapat ellen. A találkozó sorsát alapvetően befolyásolta, hogy a chilei játékvezető a 23. percben kiállított egy futballistát a közép-amerikaiak közül.

A találkozó egyetlen gólját a 45. percben Ramos lőtte. A csoportban az első teljes kör után Kolumbia vezet három ponttal, második Argentína és Bolívia (1-1), a negyedik Costa Rica. A kvartettből az első kettő biztosan továbbjut, de erre van esélye még a harmadiknak is.

Ma este Brazília Venezuela ellen lép pályára, Ecuador pedig Paraguayjal játszik. Az ötszörös világbajnok találkozója este fél kilenctől látható a Sport 1-en.

Kolumbia-Costa Rica 1-0 (1-0)
Jujuy, 23 000 néző. Játékvezető: Osses (chilei)
Kolumbia: Martínez - Zúñiga, Perea, Yepes, Armero - Bolívar, Aguilar (Rodallega, 34), Guarín, Ramos - Moreno (Gutiérrez, 70), Falcao (Soto, 77)
Costa Rica: Moreira - Calvo, Acosta, Salvatierra - Duarte, Mora, Guzmán (Cubero, 74), Madrigal (Martínez, m.72), Leal - Brenes, Campbell (Elizondo, 46).
Gól: Ramos (45. p.)
Kiállítva: Brenes (23. p.)

2024.10.21. hétfő, 18:00