Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Negatív csúcsbeállítással búcsúzott a Loki a BL-től

Herczeg András, a Debrecen labdarúgócsapatának klubmenedzsere szerint főként egyéni hibák miatt kapott ki 4-0-ra együttese a Lyontól a Bajnokok Ligájában. Ezzel pont nélkül, 5-19-es gólkülönbséggel zárta szereplését a magyar bajnok.

"Jól játszottunk az első félidőben, ugyanakkor két hatalmas egyéni hiba előzte meg a bekapott gólokat. A második félidőben kijött a nagyobb tudás, ráadásul véleményem szerint a második gól lélekben megtörte a játékosokat. Amikor olyan gólokat kapunk, hogy az ellenfél kijátszik minket, azt az ember tudomásul veszi, ha a saját hibáink eredményezik a hátrányt, azt nehezebb feldolgozni. Nyilván a Lyon akkor is megnyerte volna a meccset, ha nincsenek ezek a kihagyások, de akkor a gólkülönbség nem lett volna ilyen" - értékelt a meccs után Herczeg András.

Negatív csúcsbeállítás

A magyar bajnok pont nélkül zárta a sorozatot, ezzel a kilencedik ilyen csapat a legrangosabb európai kupasorozat történetében. Ezt megelőzően a szlovák Kosice (1997), a török Fenerbahce (2001), az orosz Szpartak Moszkva (2002), a belga Anderlecht (2004), az osztrák Rapid Wien (2005), a bolgár Levszki Szófia (2006), az ukrán Dinamo Kijev (2007) és az izraeli Maccabi Haifa (2009) esett ki szerzett pont nélkül.


"Sajnáljuk, hogy nem sikerült pontot szerezni, de tudomásul kell venni, hogy ezek a csapatok jelenleg előrébb tartanak" - tette hozzá Herczeg.

A Debrecen hat mérkőzésen öt gólt szerzett és 19-et kapott, utóbbi negatív csúcsbeállítás a BL-ben. 2007-ben a Dinamo Kijev, 1995-ben pedig a Ferencváros kapuját vették be ugyanennyiszer az ellenfelek.

A Loki a pontokért nem kapott plusz pénzt, így 7,1 millió eurós bevétellel zárta a Bajnokok Ligáját.

Főként labdabirtoklásban kell fejlődni

Az UEFA honlapjának hivatalos statisztikái szerint a hajdúsági alakulat két kategóriában marad el igazán a többi csapattól: Herczeg András gárdája a mérkőzéseken átlagosan 41 százalékában birtokolta a labdát, ennél csak a Dinamo Kijev mutatója rosszabb (40 százalék).

A magyar bajnok átlagosan 23 percet tartotta játékban a labdát, ebben a tekintetben szintén az utolsó előtti, a rendkívül gyengén teljesítő Glasgow Rangerst előzi meg (22).

A játék többi elemében a számok nem mutatnak jelentős különbséget az európai élmezőny és a Debrecen között, a kapura tartó lövésekben például a középmezőnyhöz tartozik a hajdúsági együttes.

A magyar együttesből Czvitkovics Péter lőtte a legtöbbet kapura, a középpályás 9 alkalommal próbálkozott, Rudolf Gergely 7-szer, Adamo Coulibaly 5-ször veszélyeztetett. Rudolf és Coulibaly két-két gólt szerzett, mellettük Czvitkovics volt még egy alkalommal eredményes. A francia támadó a lesállások tekintetében második lett Filippo Inzaghi mögött.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

A főváros kétszintű önkormányzatisága miatt Budapest ma 24 irányba húz, azonban ezen rendszer reformja politikailag érzékeny kérdés, hiszen 24 választott önkormányzat jogköreit, forrásait és érdekeit érinti. A napi konfliktusok mögött azonban világos várospolitikai tét áll: a feladatokat, a forrásokat és a felelősségeket úgy kell újrarendezni, hogy a helyi képviselet és a városrészek identitása megmaradjon, miközben a főváros visszakapja az egységes városi működéshez szükséges stratégiai és koordinációs eszközeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×