Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Bólints, Bolat! - híres kapusgólok videóval

Kapusa, Sinan Bolat juttatta az Európa Ligába a Standard Liege csapatát. A hálóőr több nagy védés után az utolsó percben előrement egy szabadrúgáshoz, és fejes góllal egyenlített az AZ Alkmaar ellen. Korábban több nagyszerű kapus szerzett fejjel gólt - az InfoRádió Andres Palop és Peter Schmeichel találatát idézi fel.

Tavasszal az Európa Ligában folytathatja szereplését Bölöni László együttese, a Standard Liege. A belga együttes drámai módon egyenlített az AZ Alkmaar elleni szerda esti BL-meccsen: a Standard kapusa, Sinan Bolat a 95. percben fejjel vette be a hollandok kapuját.

A kapus előrehúzódott egy szabadrúgáshoz, és nagyszerű mozdulattal talált a hálóba, majd örömében szinte kifutott a stadionból.


Az egy pontnak köszönhetően a Standard lett a harmadik az Arsenal és az Olympiakosz mögött, így az Európa Ligában vitézkedhet tovább.

Hasonló, kapus által szerzett utolsó perces gólokat láthattunk már az elmúlt években. 1995-ben a dán óriás, Peter Schmeichel a Rotor Volgograd elleni UEFA-kupa meccsen egy szöglet után fejelt a kapuba a hajrában, de idegenben szerzett gólokkal az orosz együttes lépett tovább.



2007 márciusában a Sevillát is kapusa mentette meg: Andres Palop a 94. percben egyenlített a Sahtar Donyeck ellen UEFA-kupa nyolcaddöntő visszavágóján, majd a hosszabbításban a spanyol együttes kivívta a továbbjutást is - májusban pedig a sorozatot is megnyerte.

Címlapról ajánljuk
Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Egyre több óvodás gyermeknek van saját telefonja, a gyermekek 7 százaléka pedig már 4–6 évesen mobilhasználó – derült ki az NMHH reprezentatív kutatásából, amelyet 2 ezer szülő és 2 ezer 7 és 16 év közötti gyermek megkérdezésével végeztek el. A felmérés rámutat arra is, hogy a gyerekek szabadidejük egyre nagyobb részét töltik digitális platformokon, a szülők egyre passzívabbak, a mesterséges intelligenciának pedig mindenki jobban hisz a kelleténél.

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×