Infostart.hu
eur:
382.15
usd:
325.44
bux:
124401.47
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

US Open: hétfőn lesz a férfi döntő

A heves eső miatt egyetlen mérkőzést sem tudtak lebonyolítani pénteken az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A férfiaknál Rafael Nadal és Fernando Gonzalez csütörtöki negyeddöntőjét a második játszma végén péntekre kellett napolni, az új menetrend szerint pedig magyar idő szerint szombaton 18 órakor kezdődik.

Ezt követi a női egyes elődöntőjében a dán Caroline Wozniacki és a belga Yanina Wickmayer összecsapása, majd jön a slágermeccs a címvédő amerikai Serena Williams és a belga Kim Clijsters között.

Mivel a US Openen egy játékos nem játszhat ugyanazon a napon két egyes mérkőzést, a férfiaknál leghamarabb vasárnap lehet megrendezni az elődöntőket, így - akár csak tavaly - a finálé hétfőre csúszik.

A szponzorok és tévécsatornák részéről egyre nagyobb nyomás nehezedik a New York-i szervezőkre amiatt, hogy nincs tető a centerpálya felett, miközben Wimbledonban idén debütált a "fedél", az Australian Openen két stadiont is be lehet csukni felülről, a Roland Garroson pedig már tervezik a tetőszerkezetet. Flushing Meadowsban viszont 2014-ig biztosan nem lehet erre számítani.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×