Infostart.hu
eur:
389.27
usd:
339.19
bux:
120770.78
2026. március 31. kedd Árpád

Michael Schumacher visszatér a Formula-1-be!

A Ferrari hivatalosan bejelentette, hogy a hétszeres világbajnok Michael Schumacherrel pótolja Felipe Massát az augusztus 23-i valenciai Formula-1-es futamon, és várhatóan az idény hátralévő versenyein.

A német sztár azt közölte a csapattal, hogy készen áll a visszatérésre, és egy különleges edzésprogramban vesz részt a következő napokban, mielőtt hivatalosan is megerősítik, hogy ő ül be a Ferrariba a következő viadalon.

"A legfontosabb, Istennek hála, hogy Felipe állapota egyre javul. Ezúton is a legjobbakat kívánom neki. Délután találkoztam Stefano Domenicalival és Luca di Montezemolóval, és együtt úgy döntöttünk, hogy felkészülök, hogy átvegyem Felipe helyét" - nyilatkozta a 40 éves, hétszeres világbajnok Schumacher, aki 2006-ban vonult vissza.

"Kész vagyok arra, hogy segítsem a Ferrarit, nem térhetek ki a felelősségvállalás elől. Annak ellenére, hogy ezt a témát magamban már régen lezártam, olyan szorosan kötődöm ehhez a csapathoz, hogy nem mondhattam nemet ebben a szerencsétlen helyzetben. Persze mint versenyző örülök ennek a kihívásnak" - tette hozzá.

A német sztár addig helyettesíti Massát, amíg a brazil pilóta teljesen felépül, vagyis várhatóan az idei hét futam mindegyikén Schumacher ül majd a Ferrariban.

Michael Schumacher visszatérése azért meglepő, mert a tesztelési tilalom miatt az idei Ferrarit még nem vezette. A német sztár legutóbb tavaly Barcelonában körözött F1-es autóval.

Felipe Massa szombaton, a Hungaroringen szenvedett súlyos sérülést, miutén az előtte haladó Rubens Barrichello autójáról leszakadt acélrugó fejen találta, ezután 190 km/órás sebességgel a gumifalnak csapódott. Koponyatöréssel szállították a Honvéd Kórház intenzív osztályára, ahol megoperálták. A pilóta már tudja a végtagjait mozgatni, hétfőn levették a lélegeztetőgépről, és rendszeresen kommunikál a családtagjaival.

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

A földgázszállító a protokoll szerint már több hónappal korábban bejelenti, mikor hajtják végre a szükséges karbantartási munkálatokat, így a júniusi, nyolc napi leállásból fakadó kiesésre a kereskedők és a tárolók is előre fel tudnak készülni – mondta az InfoRádióban a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. A szakértő arra is kitért, milyen következményei lehetnek annak, hogy a magyar állam júliustól megtiltaná a földgázszállítást Ukrajnába.
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

A piaci hangulatot továbbra is az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények dominálják, amelyek fokozott volatilitást okoznak. Donald Trump nyilatkozatai ismét fókuszba kerültek: miközben az iráni olajkészletek kapcsán keményebb hangot üt meg, továbbra is bízik egy esetleges megállapodásban a konfliktus lezárására. Az amerikai piacok végül vegyesen zártak: az S&P 500 és a Nasdaq mínuszban fejezte be a kereskedést, miközben a Dow Jones kis emelkedéssel zárt. Az olajárak emelkedése továbbra is nyomás alatt tartja a részvénypiacokat. A magyar tőzsdén több papírnál is jelentős esés volt látható; bár napközben még stabilabb volt az index, a zárás felé egyértelműen romlott a hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×