Infostart.hu
eur:
390.2
usd:
336.63
bux:
122462.44
2026. március 24. kedd Gábor, Karina

Talmácsi sérülten két pontot szerzett

A világbajnoki címvédő Talmácsi Gábor a 14. lett a 125 kcm-esek versenyében, a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi, indianapolisi versenyén.

A pénteki bukása miatt bal csuklójában törött sajkacsonttal versenyző magyar motoros a negyedik sorból, a 16. pozícióból rajtolhatott, s bravúrosan kezdett, hiszen pillanatok alatt a nyolcadik helyig nyomult előre, sőt volt hetedik is.

A 23 körös verseny folytatásában azonban a nem százszázalékos állapotban levő, a gépével is bajlódó Talmácsi visszacsúszott a 12. helyre, majd a 14. pozícióban intették le hat körrel a vége előtt, amikor is az eső miatt félbeszakították a viadalt.

A győztes a spanyol Nicolas Terol (Aprilia) lett honfitársa, Pol Espargaró (Derbi) és a német Stefan Bradl (Aprilia) előtt.

Talmácsi 2 világbajnoki pontot szerzett, ezzel összetettben 149 pontjával megőrizte harmadik helyét a 192 pontos francia Mike Di Meglio és a 167 pontos olasz Simone Corsi mögött. A következő versenyt a Japán Nagydíjért szeptember 28-án rendezik.

125 kcm: 1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 29:51.350 p 2. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 29:53.058 3. Stefan Bradl (német, Aprilia) 29:55.334 4. Scott Redding (brit, Aprilia) 29:55.627 5. Sandro Cortese (német, Aprilia) 29:55.763 6. Marc Marquez (spanyol, KTM) 29:55.804 ...14. Talmácsi Gábor (Aprilia) 30:16.001

A vb-pontverseny élcsoportjának állása: 1. Mike Di Meglio (francia, Derbi) 192 pont, 2. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 167, 3. TALMÁCSI GÁBOR 149

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
Vészjósló adatok érkeztek: autóipari csődhullám indulhat el Európában

Vészjósló adatok érkeztek: autóipari csődhullám indulhat el Európában

Globális átmeneti sokk rázza meg az autóipart 2025-ben, miközben az európai gyártás és kereslet egyre inkább lemarad a piacot növekedési pályán tartó Kína mögött. A szektor európai szereplőit a szigorodó környezetvédelmi előírások, az ázsiai nyersanyagfüggőség, valamint a költségeket drasztikusan növelő vámpolitikai intézkedések egyaránt nehéz helyzetbe hozzák. A hazai gazdaság motorjának számító, erősen exportorientált magyar járműgyártás szintén rendkívül sebezhetővé vált ebben a környezetben, amit a csökkenő hazai termelési mutatók és a megugró csődkockázatok is igazolnak. Az Allianz Trade elemzése szerint a legnagyobb veszélyben Magyarországon a Tier2-es beszállítók és a kereskedelmi cégek vannak. Az adatok egyértelműen rávilágítanak arra a tényre, miszerint a mostani időszak fájdalmas alkalmazkodást követel az iparágtól az átalakuló kereskedelmi keretek, a túlméretezett termelési kapacitások és a romló jövedelmezőség közepette. Mindezekkel kiemelten foglalkozunk a Portfolio Járműipar 2026 konferencián március 26-27-én Debrecenben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×