Infostart.hu
eur:
384.77
usd:
328.77
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Hamiltonnak lesz miért izgulni - Raikkönen és Alonso felzárkózott

A finn Kimi Raikkönen (Ferrari) nyerte a Forma-1-es világbajnokság Kínai Nagydíját. A címvédő spanyol Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) második lett, míg a brazil Felipe Massa (Ferrari) a harmadik helyen végzett.

Az élről rajtoló angol Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) nem ért célba. Az újonc sokáig vezetett, de nem sokkal a verseny fele után drámaian lelassult, majd a bokszutcában nem tudott behajtani, miután a bejárata előtt kicsúszott, és a kavicságyban ragadt.

A világbajnoki pontversenyben Hamilton előnye négy pontra csökkent Alonsóval és hétre Raikkönennel szemben. A szezonzáró Brazil Nagydíjat október 21-én rendezik Interlagosban.

Kifogott Hamiltonon a száradó pálya és a használhatatlan gumi

A szemerkélő esőben a rajt után Hamilton eljött Raikkönen előtt, míg Alonso megelőzte Massát, de a brazil néhány kanyarral később visszavágott.

Hamilton fokozatosan növelte előnyét Raikkönennel szemben, majd a bokszkiállás után is előtte maradt. A száradó pályán a csapatok nehezen tudták eldönteni, hogy a gyorsan száradó pályán mikor cseréljék le az átmeneti (intermediate) esőgumikat.

Hamilton abroncsai egyre rossz állapotban voltak, Raikkönen megelőzte, majd az angol pilóta McLarenje drámaian lelassult, Alonso egy kör alatt nyolc másodpercet vert rá, és már ott volt a nyakán, amikor Hamilton a bokszutcát vette célba. Csakhogy a már-már használhatatlan gumikon túl gyorsan érkezett a kanyarhoz, és fel kellett adnia a versenyt.

Alonso Massa elé érkezett vissza utolsó bokszkiállása után, és megtartotta második helyét, míg Raikkönen simán győzött.

Mindkét Torro Rosso pontokat szerzett

A negyedik helyet a német Sebastian Vettel (Torro Rosso-Ferrari), az ötödiket az angol Jenson Button (Honda), a hatodikat az olasz Vitantonio Liuzzi (Torro Rosso-Ferrari), a hetediket a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber), a nyolcadikat skót David Coulthard (Red Bull-Renault) szerezte meg Sanghajban.

Címlapról ajánljuk
Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Csütörtökön lesz a hazai mozibemutatója a Magyar menyegző című filmnek, ami hiánypótló alkotásként a magyar néptánc, népzene erejét és a szerelem örök történetét egyesíti a mozi nyelvén. A rendező, Káel Csaba az InfoRádióban elmondta: régebbi személyes erdélyi benyomásaiból, élményeiből is táplálkozott, a forgatás során pedig nem alkalmaztak dublőröket, a színészek megtanultak néptáncolni.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Három egymást erősítő érv is alátámasztja, hogy egy olyan befektetési lehetőségre bukkantunk, amely könnyen az év legjövedelmezőbb sztorijává válhat. Ami pedig igazán izgalmassá teszi: a piac egyelőre alig figyel rá, gyakorlatilag nincs reflektorfényben. Az ilyen ritka helyzetekből születnek a legjobb hozamok azok számára, akik időben lépnek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×