Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Az olimpiai bizottság kizárja a doppingolókat

Új doppingellenes szabályzatot fogadott el idei első közgyűlésén a Magyar Olimpiai Bizottság. Eszerint örökre kizárja magát az olimpiai mozgalomból az a sportoló, akit az ötkarikás játékokon doppingvétségen érnek.

Kamuti Jenő, a MOB főtitkára példaértékűnek tartja a határozatot, hasonlót ugyanis csak igen kevés országban fogadtak el eddig.

Elmondta azt is, hogy az olimpiai bizottság aláír egy szerződést a sportolókkal, valamint az edzőikkel és orvosaikkal is, amelyben a felek vállalják a "tiszta" felkészülést az ötkarikás játékokra.

Kamuti Jenő hozzátette: a MOB döntésével vállalja azt a kockázatot is, hogy az ország esetleg kevesebb érmet szerez Pekingben, mint amennyit eddig nyertek a magyarok az olimpiákon.

Azt azonban szeretnék elkerülni, hogy megismétlődjön ami Athénban történt, ahol két nehézatlétáról derült ki, hogy nem legális szereknek köszönhették az eredményüket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×