Infostart.hu
eur:
360.83
usd:
317.4
bux:
144099.91
2026. július 28. kedd Szabolcs

Teljes a Forma-1 mezőnye

Két japán pilótával, Takuma Satóval és Judzsi Idével vág neki a 2006-os sorozatnak a Forma-1-ben idén debütáló Super Aguri csapat.

A két versenyző közül Szatónak van komoly Forma-1-es tapasztalata, hiszen az elmúlt években a BAR-Hondánál versenyzett.

A versenyző 2004-ben 34 ponttal a nyolcadik helyen végzett a pilóták között, tavaly ugyanakkor csupán egy pontot szerzett, ami a 23. helyhez volt elég.

Ide a japán Formula Nippon-sorozatban szerepelt tavaly, ahol a második helyen zárta az évet.

Az F1 újonca a világbajnokság első három nagydíján a 2002-es Arrows A23-as autó módosított változatával rajtol, az új versenyautó a tervek szerint április 23-án, a San Marinó-i GP-n mutatkozik be.

Teljes a mezőny

Renault - Fernando Alonso (spanyol) Giancarlo Fisichella (olasz)
McLaren-Mercedes - Kimi Räikkönen (finn) Juan Pablo Montoya (kolumbiai)
Ferrari - Michael Schumacher (német) Felipe Massa (brazil)
Toyota - Ralf Schumacher (német) Jarno Trulli (olasz)
Williams-Cosworth - Mark Webber (ausztrál) Nico Rosberg (német) Honda (volt BAR) - Rubens Barrichello (brazil) Jenson Button (brit)
Red Bull-Ferrari - David Coulthard (brit) Christian Klien (osztrák)
BMW-Sauber - Nick Heidfeld (német) Jacques Villeneuve (kanadai)
Midland F1-Toyota (volt Jordan) - Tiago Monteiro (portugál) Christijan Albers (holland)
Toro Rosso-Ferrari (volt Minardi) - Vitantonio Liuzzi (olasz) Scott Speed (amerikai)
Super Aguri-Honda (új csapat) - Takuma Szato (japán) Judzsi Ide (japán)

Címlapról ajánljuk
Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Jelenleg nincs személyi kihívója Orbán Viktornak a Fidesz élén, ám az is látszik, hogy a párt nem olyan egységes, mint amilyennek eddig mutatta magát – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója, aki nem számít gyors döntésekre Orbán Viktor jövőjét illetően.

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×