Infostart.hu
eur:
360.32
usd:
309.99
bux:
131448.1
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
Margó Irodalmi Fesztivál

A Káli-medencébe költözik a Margó fesztivál

Új helyszínen, a Káli-medencében található Salföldön rendezik meg az idei Nyári Margó Irodalmi Fesztivált augusztus 7. és 9. között. Pódiumbeszélgetések, koncertek és filmvetítések is várják az irodalom szerelmeseit.

Csodálatos múlttal rendelkező környezetben, Salföldön a Káli-medencébe költözik a Margó. Az irodalmi fesztivált 2011 óta szervezik Budapesten, tavasszal és ősszel, de pár éve elindult a nyári verzió is, mert az olvasók nem mennek szabadságra, ha irodalomról van szó.

„Napközben a Pálos Kolostoromban, az erdőben lesznek az irodalmi beszélgetések többek között Kemény Lilivel, Závada Péterrel vagy Bíró Zsombor Auréllal” – mondta az InfoRádióban a Nyári Margó Irodalmi Fesztivál igazgatója. Valuska László ismertetése szerint délután a salföldi faluházban is lesznek beszélgetések, ahol kisfilmeket is bemutatnak a Friss Hús rövidfilmszemle kínálatából, este pedig a Bányakertben kezdődnek a koncertek. Az első nap Beck Zoltán és Vecsei H. Miklós, majd a 25 éves Hiperkarma zenél. Második nap hip-hop bulival készülnek, a fesztivál utolsó, harmadik napján elektronikus együttesek hívtak: Lenkke_ és a Freakin Disco is játszik.

„A Margó nyitott fesztiválozót és olvasót képzel el, aki szívesen meghallgatja Röhrig Gézát vagy Gerevich Andrást, esetleg Kemény Lilit, a Kovács-ikreket, Simon Marcit, a legfontosabb számunkra, hogy az irodalmat más nézőpontból mutassuk meg a nyári fesztiválon” – mondta a fesztiváligazgató. A Margó igyekszik minél több középiskolást, fiatal látogatót bevonzani. Valuska László szerint a nyári esemény abban különbözik a tavaszitól meg az őszitől, hogy a kultúrafogyasztó közönség a bulizáson túl a zenei, filmes, irodalmi szempontból is sok színű legyen.

A fesztivál beharangozója szerint a Bányakertben lesz tábortűz, Margó Matiné, workshopok, Könyvkötögető kreatív foglalkozás, karaoke bajnokság és biciklitúra is indul.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Diplomáciai pofon Pozsonynak? Berlin cáfolta Robert Fico szavait
Tudósítónktól

Diplomáciai pofon Pozsonynak? Berlin cáfolta Robert Fico szavait

Robert Fico moszkvai útja után diplomáciai vita alakult ki Szlovákia és Németország között. Ivan Korcok volt szlovák külügyminiszter szerint Friedrich Merz német kancellár lemondta tervezett szlovákiai látogatását, miután Fico Moszkvában találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. A német kormány ugyanakkor azt állítja: ilyen hivatalos látogatás eleve nem is volt napirenden.

Kordonbontásba kezdett Magyar Péter a Karmelitánál, megnyitják a nagyközönség előtt

„Magyarországon nincs helye kordonoknak, főleg nem közintézmények körül, amelyeket magyar emberek pénzéből építettek” – jelentette ki a kormányfő a Karmelita előtt. Vitézy Dávid is részt vett a bontásban, elmondta, 500 és 1000 milliárd forint között lesz a vári költekezés vége, eközben a magyar gyermekvédelemre, közlekedésre, vasútra sosem volt pénz. Magyar Péter bejelentést tett az épületek, illetve a beruházások további sorsáról is. A Karmelita és a Miniszterelnöki Kabinetiroda látogatható lesz. Ennek módjáról is bejelentések jöttek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×