Infostart.hu
eur:
379.44
usd:
319.52
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Hunyadi sorozat
Nyitókép: Facebook / Hunyadi

TV2: bomba siker lett a Hunyadi sorozat

Az év eddigi legnézettebb műsora volt a Hunyadi, az első epizód a bemutató óta minden héten nézettségi toplistanyertes volt a fő kereskedelmi korcsoportban (18–59 évesek) – közölte a TV2.

A sorozat eszerint már az első héten nézettségi rekordokat döntött és megszerezte az éves műsortoplista első helyét - írja a 24.hu. A magyar premier után Szlovéniában és Ausztriában is bemutatták. 2025-ben a teljes tévés piacot magába foglaló éves műsortoplista első öt helyét jelenleg is a Hunyadi foglalja el a 18–59 évesek körében. A március 8-i bemutató óta ráadásul nem volt olyan hét, hogy ne a sorozat premierepizódja legyen az első helyezett a nézettségi versenyben ebben a korcsoportban.

A teljes lakosság körében átlagosan 821 ezren nézték a tízrészes széria epizódjait, a legnézettebb rész pedig közel egymilliós nézőszámot ért el, amire

2021 áprilisa óta egyetlen sorozat egyetlen epizódja sem volt képes a teljes magyar televíziós piacon

.„Büszkék vagyunk rá, hogy a Beta Film és a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával létrejött sorozatra ilyen sokan kíváncsiak voltak. A Hunyadi nagymértékben hozzájárult ahhoz is, hogy 2025 első negyedévének átlagában a TV2 lett a legnézettebb csatorna a fő kereskedelmi korcsoportban és a teljes lakosság körében is, teljes napon és főműsoridőben egyaránt.

Régi álmunk volt egy ilyen világszínvonalú produkciót bemutatni a nézőknek, és örömmel látjuk, hogy van igény erre a műfajra is. Úgy gondolom, hogy a legjobb stratégiai döntést hoztuk azzal, hogy szombatonként adtuk a sorozatot. Mertünk kockáztatni, és megérte, az elért eredmény ezt igazolja” – mondta Fischer Gábor, a TV2 Csoport programigazgatója.

A sorozat producere, Robert Lantos így vélekedett a sorozat sikeréről: „Amikor Hazai Kinga és Cecília kezembe adták Bán Mór történelmi regényeit, felismertem a déli harangszó legendájában az egész világot megszólító magyar történetet. Meghívtam régi barátomat, Krskó Tibort, hogy társuljon mellém, és nem sokkal később a TV2 is csatlakozott – így született meg a Hunyadi sorozat”.

De ahhoz, hogy a mi Hunyadink meghódítsa a világot, először itthon kellett győznie.

És ezt a csatát a TV2 csapata vívta meg – bátran, kiválóan és sikeresen. Ahogy Szilágyi Miklós, Hunyadi János sógora – Mátray László kiváló alakításában – mondja Kádár Gellértnek a nándorfehérvári diadal után: »Győztünk, testvér!«

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×