Infostart.hu
eur:
357.03
usd:
304.38
bux:
135138.83
2026. május 8. péntek Mihály
Nyitókép: Pixabay.com

Elképesztő összeget énekeltek össze a sztárok a karanténkoncerten

Több mint 127 millió dollárnyi (41,5 milliárd forintnyi) adomány gyűlt össze a koronavírus-járvány elleni védekezésre a nagyszabású, nemzetközi sztárokkal megrendezett jótékonysági koncerten.

A Global Citizen nevű jótékonysági mozgalom és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) együttműködésével megvalósult One World: Together at Home című online gálán Lady Gaga, Elton John és a Rolling Stones is a fellépők között volt, akik otthonukból jelentkeztek be a karanténkoncertre. A sztárfellépők előadásai között tudósok, politikusok és közszereplők is megszólaltak.

A Microsoft alapítója, a filantróp Bill Gates arról beszélt, hogy szerinte a jövő év végén már lesz védőoltás a betegség ellen. "Egy csomó olyan vakcina-jelölt van, amelynek kifejlesztését támogatjuk, és én optimistán úgy látom, hogy a jövő év végéig ezek egyike elkészül, és biztosítanunk kell, hogy világszerte mindenki hozzájuthasson" - mondta. "Akkor lesz vége, amikor olyan vakcinánk lesz, amely mindannyiunkat megvéd, nemcsak az Egyesült Államokban, hanem mindenkit, az egész világon" - fűzte hozzá.

A Global Citizen közleménye szerint már a koncert előtt dollármilliók érkeztek hozzájuk az adományozóktól, és a Twitteren azt írták, hogy 127,9 millió dollárnyi adomány gyűlt össze.

A szervezet közölte, hogy az adományokból 51,1 millió dollárt (16,6 milliárd forintot) az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Covid-19 szolidaritási alapjának utalnak, 72,8 millió dollárral (23,6 milliárd forinttal) pedig a járvány elleni küzdelemben résztvevőket segítik helyi és regionális szinten.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×