Infostart.hu
eur:
390.77
usd:
336.21
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina

Pénteken kezdődik a Szegedi Szabadtéri Játékok eseménysorozata

Pénteken kezdődik a Szegedi Szabadtéri Játékok programsorozata, amelynek keretében operát, operettet, musicalt és néptáncot, összesen öt új vagy a Dóm térre átalakított előadást is láthat a közönség augusztus 20-ig.

Az idei programot a Győri Nemzeti Színházzal és a debreceni Csokonai Színházzal együttműködésben szerkesztették. Győri vendégprodukciónak számít Frank Wildhorn Jekyll és Hyde című musicalje, amelyet 10 évvel ezelőtt már Budapesten színpadra állított Molnár László, aki a kettős címszerepet is alakítja. Fellép a zenés horrorban Janza Kata, Tunyogi Bernadett és Forgács Péter is.

Alföldi Róbert idén Szirmai Albert és Bakonyi Károly Mágnás Miskáját rendezi a Dóm téren, a szegedi produkcióban Miska Stohl András lesz, Rolla Rácz Rita, Marcsa Radnay Csilla, Baracs mérnök pedig Haja Zsolt. Tixi és Mixi grófot László Zsolt és Znamenák István alakítja.

Az opera műfaját két egyfelvonásos képviseli: Mascagni Parasztbecsülete és Leoncavallo Bajazzók című műve. A Parasztbecsületben Santuzzát Frankó Tünde, Lolát Mester Viktória, Alfiót Perencz Béla énekli. Turiddu szerepét pedig a musical világából az operettbe és onnan az opera terepére kiránduló Dolhai Attilára bízta a rendező, Kerényi Miklós Gábor. A Bajazzókban Canio szerepe Avgust Amonové lesz, Neddát Asmik Grigorian személyesíti meg, Silviót pedig Boris Grappe alakítja.

A debreceni Csokonai Színház Szarka Tamás Mária című musicaljét viszi el Szegedre. Az anyaság, a reménység és a jövő a témája a lírai alkotásnak, amelyben Máriát Újhelyi Kinga, Erzsébetet Pápai Erika játssza.

Novák Ferenc több mint négy évtizede áll szakmai kapcsolatban a Szegedi Szabadtéri Játékokkal. A néptánc doyenje a Hegyen-völgyön lakodalom című látványos produkcióban 200 felnőtt és 100 gyerek táncost mozgat meg a háromszintű színpadon. A műsorban szerepet kap egy szlovák, egy horvát és egy szerb autentikus táncegyüttes és
kórus, Herczku Ági énekel, a zenei anyagot Kiss Ferenc állította össze.

Bátyai Edina, a Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatója csütörtökön az MTI-nek arról beszélt, hogy bár kissé megváltoztak a nézők vásárlási szokásai, de továbbra is népszerűek a produkciók. Mint elmondta, a válság idén is érzékelteti hatását és azért, hogy a közönségnek ne kelljen lemondania az előadásokon való részvételről, több akciót is kínáltak a jegyekre. Volt karácsonyi kedvezmény, részletfizetés és előjegyzés is, amellyel a tapasztalatok szerint elégedettek is a vevők.

A változást jelzi az is, hogy míg korábban a drágább jegyek keltek el először, most a szerényebb belépők a kelendőbbek. Ennek ellenére a korábbi évekhez hasonlóan idén is népszerűek a produkciók, nagyon sok jegyet megvettek már a Mágnás Miska és a Jekyll és Hyde című előadásokra - tette hozzá Bátyai Edina.

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Kedden is folytatódnak az amerikai és izraeli támadások Irán (és Libanon) ellen, miközben Irán is folytatja csapásait az öbölállamok és Izrael ellen. Tel-Aviv központjában egy 100 kg-nyi robbanóanyagot szállító rakéta csapódott be, hatan könnyebben megsérültek, több épületben is hatalmas károk keletkeztek. Kedden kinevezték Irán új biztonsági vezetőjét, miután egy hete egy légicsapásban életét vesztette Ali Laridzsáni: az új főnök, Mohammad Bagher Zolghadr korábban az iráni Forradalmi Gárda egyik parancsnoka volt. A Wall Street Journal értesülései szerint a Pentagon mintegy 3 ezer amerikai légideszantos katonát tervez a Közel-Keletre vezényelni az Irán elleni amerikai és izraeli hadműveletek támogatására. Donald Trump közben bejelentette: Irán beleegyezett abba, hogy soha ne tegyen szert atomfegyverre. Az amerikai elnök szerint Teherán folyamatosan tárgyal Washingtonnal, és "értelmesen beszélnek". Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×