Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László

Már szerdán bemutatják az Üvegtigris 3-at

Nem a szokásos premiernapon, csütörtökön, hanem már szerdán bemutatják a mozik az Üvegtigris 3-at. A forgalmazó a nagy érdeklődéssel magyarázza a döntést.

Már egy hetet sem kell kibírni: hat nap múlva vetíteni kezdik a mozik az Üvegtigris 3-at, amely megőrizte az első rész hangulatát, ám sokkal akciódúsabbra sikerült.

Egy fogpiszkáló, egy lövés, egy megkeseredett orvos és egy jókor érkező luxuskocsi elég ahhoz, hogy az Üvegtigris nevű büfét működtető Lali (Rudolf Péter) meghozza élete nagy döntését: mindent maga mögött hagy és lelép. Épp ekkor bukkan fel hirtelen Feri (Kamarás Iván), a budapesti sztárügyvéd, aki, bár nem tervezte, a büfénél marad, míg Lali, bár nem tervezte, az ügyvéd kabriójában marad. Elindul egy őrült nap, az álomautóra azonnal felfigyel az álomnő (Szabó Erika), és elkezdődik Lali életének legnagyobb kalandja, amihez végül a már jól ismert haverok is csatlakoznak.

A rendező, Rudolf Péter korábban azt mondta az InfoRádiónak: "Elégedett az ember soha nem lehet, általában sem, egy filmnél ráadásul annyi paraméter befolyásolja a végeredményt, hogy nem lehet olyan, amilyennek megálmodták." Azt is elárulta azonban, hogy most másként érez: "Ilyen közel még sohasem volt egy filmem sem ahhoz, amilyennek elgondoltam. Ez önmagában öröm, ugyanakkor aggodalommal tölt el."

Az Üvegtigris-trilógia első része 2001 októberében került a hazai mozikba, 120 ezer nézőt vonzott és 125 ezer DVD kelt el belőle. A második rész 2006 januárjában indult és 310 ezren látták, a DVD eladások száma pedig meghaladta az 66 ezret.

Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×