Infostart.hu
eur:
382.14
usd:
328.29
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma

Nem változik a kulturális döntéshozatal

Nem tervezi a kulturális minisztérium a Nemzeti Kulturális Alap kollégiumi rendszerének reformját a választások előtt - közölte a tárca vezetője az alap tisztújító ünnepsége előtt.

Bozóki András úgy fogalmazott: a kultúra fontosabb annál, mintsem, hogy politikai kampányidőszakban lényeges változtatásokat hajtsanak végre.

A miniszter közölte: az alapnál bevezetik az online pályáztatást, és előbbre hozzák a kiírásokat, így az átfutási idő lerövidítésével az egész rendszer rugalmasabbá válhat.

Az önálló költségvetésű Nemzeti Kulturális Alap idén 10,1 milliárd forinttal gazdálkodhat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Erre figyelj, ha 2026-ban részvényekbe fektetnél!

Erre figyelj, ha 2026-ban részvényekbe fektetnél!

Az amerikai részvénypiac értékeltsége egyre nagyobb figyelmet kap, miközben a befektetők a kamatpálya, a hitelpiaci kondíciók és az AI-vezérelt technológiai boom jövőjét találgatják. Történelmi kockázati prémiumok, monetáris forgatókönyvek, a Fed mozgástere és a mesterséges intelligencia körüli várakozások egyaránt formálják a kilátásokat. Mutatjuk, hogy a Bank of America szerint mire érdemes figyelni 2026-ban!

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 18:35
×
×
×
×