Infostart.hu
eur:
353.93
usd:
304.09
bux:
134460.37
2026. június 5. péntek Fatime
Nyitókép: Pexels.com

Hatalmas leépítés a USAID-nél

Vasárnap éjféltől "az USAID összes közvetlenül alkalmazott munkatársa - a küldetéskritikus funkciókért, az alapvető vezetésért és/vagy a speciálisan kijelölt programokért felelős kijelölt munkatársak kivételével - világszerte igazgatási szabadságra került" - közölte az ügynökség a honlapján.

Az Amerikai Nemzetközi Fejlesztési Ügynökség (USAID) alkalmazottait vasárnap estétől szabadságra küldték, valamint megkezdik az Egyesült Államokban dolgozó alkalmazottak elbocsátását - közölte az ügynökség.

Vasárnap éjféltől "az USAID összes közvetlenül alkalmazott munkatársa - a küldetéskritikus funkciókért, az alapvető vezetésért és/vagy a speciálisan kijelölt programokért felelős kijelölt munkatársak kivételével - világszerte igazgatási szabadságra került" - közölte az ügynökség a honlapján. Hozzátették: "Ezzel egyidejűleg az USAID megkezdi a létszámcsökkentés végrehajtását, amely az USAID körülbelül 1600, az Egyesült Államokban szolgálati hellyel rendelkező munkatársát érinti".

Az USAID a világ egyik legnagyobb segélyszervezete, amely mintegy 10 ezer embert foglalkoztat, akiknek kétharmada az Egyesült Államokon kívül dolgozik. Korábbi közlések szerint Donald Trump amerikai elnök kormányzatának célja az USAID globális létszámát kevesebb mint 300-ra, azaz 97 százalékkal csökkenteni.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid a kormányzati tájékoztatón: le is kell hívnunk és el is kell számolnunk az uniós pénzt augusztus végéig
percről percre

Vitézy Dávid a kormányzati tájékoztatón: le is kell hívnunk és el is kell számolnunk az uniós pénzt augusztus végéig

A közlekedési és beruházásügyi miniszter a péntek délelőtti kormányzati sajtótájékoztató vendége és talán legfontosabb szereplője, a kormányszóvivők mellett ugyanis ő tájékoztat a csütörtöki kormányülés részleteiről, ezek között az uniós pénzek hazahozataláról, beruházásokról és közlekedésfejlesztési ügyekről is. Tartson velünk – percről percre!
inforadio
ARÉNA
2026.06.05. péntek, 18:00
Gáncs Kristóf
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnöke
Csapdába csalták az oroszokat, Moszkva tárgyalni akar – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Csapdába csalták az oroszokat, Moszkva tárgyalni akar – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Az ukrán fegyveres erők pilóta nélküli rendszerekkel foglalkozó 14. önálló ezrede közleménye szerint folyamatos tűz alatt tartja a donyecki repülőteret - jelentette az EuroMaidanPress. Oroszország készen áll az Ukrajnával, Ukrajnáról való béketárgyalásokra, viszont Moszkva úgy látja, a másik oldalon nincs erre hajlandó partner – idézi Szergej Lavrov orosz külügyminisztert a TASZSZ hírügynökség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×