Infostart.hu
eur:
382.7
usd:
326.93
bux:
124092.27
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
The Tesla Cybertruck during a tour of the Elkhorn Battery Energy Storage System in Moss Landing, California, U.S., on Monday, June 6, 2022. PG&E and Tesla Inc. have built the 182.5-megawatt battery energy storage project at the utilitys Moss Landing substation near Monterey Bay. Photographer: Nic Coury/Bloomberg via Getty Images
Nyitókép: Nic Coury/Bloomberg via Getty Images

400 millió dollárért venne páncélozott Tesla Cybertruckokat az amerikai külügyminisztérium

A megállapodást nem az Elon Musknak miniszteri pozíciót adó Trump-adminsztráció, hanem még Joe Biden kormányzata készítette elő.

A 2025-ös kormányzati beszerzési lista szerint az amerikai külügyminisztérium idén 400 millió dollárt tervez költeni páncélozott Tesla pickupokra – írja a 444.hu.

A fronton még nem bevetett Cybetrucokok ára 80 ezer dollár körül mozog. A 400 milliós összegből a tuningcégekeknek is fizetnek majd, vagyis nem csak a Tesla jár jól az értékesítéssel. Az egyik ilyen tuningcég az Armomax, amely egyebek mellett Cybetruckok páncélozásával és golyóálló üvegek felszerelésével foglalkozik.

Mint ismert, Donald Trump amerikai elnök Elon Muskot, a Tesla társalapítóját és vezérigazgatóját bízta meg a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium vezetésével, de az említett 2025-ös beszerzési listát még decemberben Joe Biden adminisztrációja állította össze.

A The New York Times összesítése szerint Elon Musk különböző cégei az elmúlt öt évben összesen 13 milliárd értékű beszállítói szerződést kötöttek különféle amerikai kormányszervekkel. A legnagyobb összeget a milliárdos űrrakétacége, a SpaceX kasszírozta.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Vlagyimir Putyin közölte: hajlandó csatlakozni Donald Trump úgynevezett Béketanácsához, mi több, az állandó tagsághoz szükséges egymilliárd dollárt is befizetné a Kreml. Az orosz elnök arról is beszélt a moszkvai biztonsági tanács szerdai ülésén, hogy az Egyesült Államokban befagyasztott orosz kintlévőségeket Ukrajna újjáépítésére lehetne felhasználni egy békeegyezmény megkötése után. Putyin továbbá megerősítette: Steve Witkoff elnöki különmegbízott és Trump veje, Jared Kushner csütörtökön Moszkvába érkezik. Mindeközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a svájci Davosba tart, hogy a Világgazdasági Fórum helyszínén egyeztessen ma Trumppal. Szerdán Rusztem Umerov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára tárgyalt Witkoff-fal és Kushnerrel. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×