Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Az AvtoRus orosz kereskedőcégnek az Exeed, Chery, Changan és Haval kínai autógyártók termékeit kínáló autószalonjai Moszkvában 2023. május 19-én. Az Ukrajna ellen indított háború miatt Oroszország ellen bevezetett nyugati szankciók miatt számos járműgyártó, pl. a Mercedes-Benz, a BMW, a Jaguar, a Land Rover, a Volvo, a Toyota, a Mazda távozott az orosz piacról, a helyükre pedig kínai márkákat képviselő járművek érkeznek.
Nyitókép: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Nem bírják az orosz telet a kínai autók

Miután kivonultak Oroszországból a nyugati autómárkák, a keletkezett piaci rést a kínaiak töltötték be. Ám a járműveket csak most készítették fel az ottani klímára.

Egyedi az orosz autópiac, és nem csak gazdaságpolitikai, de klimatikus viszonyok alapján is. A hosszú és tartós hidegek komoly kihívás elé állítják a modern autókat, amelyeket a nemrég a szankciók miatt távozó nyugati autógyártók helyére érkezett kínai márkák vásárlói is megtapasztalhatták - írja az Origo.

A szó szerint lefagyó érintőképernyők, a hideg éjszaka után az autót elindítani nem képes akkumulátorok, a befagyó benzinpumpák mind-mind megkeserítik azok életét, akik a piaci váltás után kínai autót vásároltak.

A márkák hivatalos képviseletei olyan változtatásokat eszközöltek az autókon, hogy például megnövelték az ablakmosó-tartály térfogatát, hogy ne kelljen azt olyan gyakran után tölteni, és nagyobb kapacitású akkumulátort szereltetnek be - írják.

A Great Wall és Haval márkák forgalmazója most a gyári alkalmazásban kibővítette a távfelügyelet-funkciót távoli vagy időzített motorindítással, így már felfűtött autóba szállhat be a használó, nem kell félnie a nem működő képernyőktől.

Hozzáteszik, egyelőre nem tudni, mikor érkeznek Oroszországba a kínai autóknak az egyébként sarkvidéki időjárással megbirkózni képes változatai, de állítólag már dolgoznak az ilyeneken.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×