Infostart.hu
eur:
382.78
usd:
328.32
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred

Több száz világháborús bombát találtak a régi athéni repülőtér alatt

Csak két méter mélyen voltak.

A görög hadsereg tűzszerészei több száz második világháborús bombát hatástalanítottak, amelyeket a 2001-ben bezárt régi athéni repülőtér egy földalatti raktárában találtak meg - számolt be róla pénteken a Kathimerini görög napilap.

A 314 bombát két méter mélyen tárolták - írta a lap a bombaszakértők közlésére hivatkozva. "Merő véletlen, hogy még élünk" - hangsúlyozta a görög rádióban Jannisz Konsztantatosz, a régió polgármestere.

A raktár fölött és környékén nyolc évtizeden át repülőtéri létesítmények, majd annak bezárása után iskolák, óvodák és a 2004-es athéni olimpiai játékok idején sportlétesítmények voltak.

A bombákat a német légierő Görögország 1941-44-es megszállása alatt tárolta a régi athéni repülőtéren, majd sietve hátrahagyta azokat a Vörös Hadsereg balkáni előretörésekor. "A bombák 80 éven át a házaink mellett hevertek a földben" - idézte a Kathimerini a polgármestert.

A tenger partján fekvő egykori repülőtér területén mintegy 620 hektáron új városrész épül szállodákkal és luxuslakóparkokkal. A görög média szerint az építkezést további földalatti bombák veszélye hátráltatja.

A címlapkép illusztráció

Címlapról ajánljuk

Kiderült, mennyivel változik a táppénz és a gyed januártól

Mintegy 31 ezer forinttal, bruttó 322 ezer forintra emelkedik a minimálbér január elsejétől a szakszervezetek és a munkáltatók megállapodása szerint. Több juttatás, köztük a táppénz, az álláskeresési járadék, a gyed és a gyod összege is emelkedik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Egy ír hadihajó több drónt észlelt Volodimir Zelenszkij repülőgépének útvonala közelében, az ukrán elnök Dublinba érkezésekor. A drónok pontosan akkor és ott repülhettek el, ahol az ukrán elnök útvonala az eredeti tervek szerint vezetett volna. Oroszország nagyobb offenzívára készül, azzal a céllal, hogy elfoglalják Odesszát és Mikolaivet, elvágják Ukrajnát a Fekete-tengertől – írta meg két orosz katonai elemzőre hivatkozva az orosz MK.ru. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×