eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
fotó: police.hu videója
Nyitókép: police.hu videója

A Facebookon és az Instagramon át támadnak a csalók, a Revolut is megszólalt

A Meta a melegágya az internetes pénzügyi csalásoknak. Még az iskolázottak is reménykednek a gyors meggazdagodásban.

A Revoluttal kapcsolatba hozható pénzügyi csalások 60 százaléka indult a Meta platformjairól tavaly, az Egyesült Királyságban. A kontinentális Európában azonban még többet,

61 százalékot mértek Facebookról, az Instagramról vagy a WhatsAppról indult átverésekből

– írja a vg.hu a Fintech Finance News cikkére hivatkozva.

A bejelentett pénzügyi csalások általában olyan befektetési ígérettel szedték áldozataikat, hogy rövid idő alatt gazdaggá teszik őket. Ezek az átverések a fizetési rendszereket szabályozó hatóság szerint 2022-ben csaknem 500 millió font veszteséget okoztak az ügyfeleknek Nagy-Britanniában, akik bűnözők által ellenőrzött számlákra utalják át a pénzüket.

A Revolut adatai szerint 2023-ban az elvesztett pénz 59 százaléka befektetési csalásokon keresztül történt, annak ellenére, hogy az összes esetnek csak 17 százalékát tették ki. A leggyakoribbak a vásárlási csalások voltak, amelyek a brit átverések felét tették ki, ám az elveszített összérték kevesebb mint 6 százalékát jelentették. Ez azt mutatja, hogy a kisebb csalások gyakoribbak voltak, de összességében kisebb pénzveszteséggel is jártak.

A Revolut világszerte több mint 35 millió, az Egyesült Királyságban pedig több mint 8 millió ügyféllel rendelkező globális pénzügyi szolgáltató.

A céget is érinti, hogy a szigetországban októbertől kezdve azoknak a szolgáltatóknak, akik engedélyezték a becsapásokból eredő fizetések küldését és fogadását, kártalanítaniuk kell az áldozatokat, kivéve, ha bizonyítani tudják, hogy a felhasználó súlyosan gondatlanul járt el. A szabályváltozás különösen a kisebb pénzügyi vállalkozásokat érinti a Bloomberg értesülése szerint.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×