Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Sz-400 (NATO kód szerint SA-21) orosz légvédelmi rakétarendszer egyik indító járműve egy katonai felvonuláson. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Brit hírszerzés: Ukrajnában gyorsan fogynak az oroszok legkorszerűbb fegyverei

A londoni védelmi minisztérium szerint az ukrajnai orosz erőknek már nincs elég modern légelhárító eszköze.

A brit titkosszolgálat úgy értesült hogy egész novemberben folyt a légvédelmi fegyverzet Ukrajnába szállítása. Méghozzá a Lengyelország és Litvánia közé ékelődött kalinyingrádi enklávéból. Ez azért különösen érdekes, mert Oroszország számára stratégiai szempontból az egyik legfontosabb területről van szó, amelynek védelmére mindig is komoly figyelmet fordított Moszkva.

Az elmúlt hetekben viszont Kalinyingrádból szállítottak Ukrajnába korszerű légvédelmi rendszereket, ezzel jelentősen gyengítve az enklávé légelhárítását. A fegyverek szállítása azután kezdődött, hogy az ukránok szétlőttek egy Sz-400-as (NATO kód szerint SA-21) rakéta rendszert. Ez az orosz hadsereg legkorszerűbb légvédelmi eszköze, amely akár több száz kilométer távolságban lévő célok ellen is bevethető.

Londoni vélemény szerint az, hogy Moszkva már Kalinyingrádból is kénytelen fegyvereket kivonni, arra utal: az orosz hadsereg egyre inkább kifogy a korszerű haditechnikából.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×