Infostart.hu
eur:
379.97
usd:
324.87
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter (elöl, j) és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke a Rákóczi Szabadegyetem - Szabadság, Közösség, Cselekvés címmel, a Rákóczi Szövetség szervezésében első alkalommal megtartott háromnapos közéleti tábor megnyitóján Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi Hotel, Tábor és Rendezvényközpontban 2022. június 23-án.
Nyitókép: MTI/Vajda János

A Rákóczi Szövetség táboraiban találkozik a világ magyarsága

A nyár folyamán mintegy hatezer ember fordul meg a Rákóczi Szövetség nyári táboraiban. A legtöbb rendezvény a Sátoraljaújhelyen lévő, felújított bázisközpontban zajlik. A szervezet célja, hogy találkozási helyet biztosítsanak a világ magyarságának, és olyan útravalót adjanak a fiataloknak, amely segít az otthoni közösségük erősítésében, építésében.

A Rákóczi Szövetség az idén is többezer embert vár nyári programjaira a Kárpát-medencéből és a magyar diaszpóraközösségekből. Július folyamán a kerékpáros, illetve az Anyanyelvi Táborra került sor, a hónap harmadik hetében pedig az Összmagyar Tanártábor zajlott Sátoraljaújhelyen. .

"A Rákóczi Szövetség nyara egy háromhónapos időszak, sőt, még azon is túlnyúlik, hiszen valamikor május harmadik hetében startolt el az első nyári összejövetelünk, ami egy vitorlás tábor volt – fogalmazott Csáky Csongor, a szervezet elnöke. – Immár negyedik éve Kollár Lajos, a Magyar Vitorlás Szövetség tiszteletbeli elnöke felajánlotta nekünk, hogy nyaranta magyarországi vitorlás klubokkal együttműködve fogad olyan határon túli általános iskolásokat, akik érdeklődnek a vitorlázás iránt."

A Rákóczi Szövetség elnöke elmondta, a vitorlás táborok a nyár nyitó és záró alkalmainak számítanak. Hat ilyen tábort szerveznek Orfűn, Tihanyban és Nyékládházán.

A nyár nagy eseménye mégis a július 4-i Nemzeti Összetartozás Napja volt, amikor is hivatalosan megnyitották a Rákóczi Hotel, Tábor és Rendezvényközpontot Sátoraljaújhelyen. Befejeződött a sportkomplexum építése, így úszómedence, két sportpálya, és egy óriási sportcsarnok várja a fiatalokat.

“A nyár azt jelenti a Rákóczi Szövetség életében, hogy hatezer diákot és tanárt látunk vendégül, mind Magyarországról, mind pedig a szomszédos országokból

– fogalmazott Csáky Csongor. – Nagyon örülünk annak, hogy a diaszpóra is újra megjelenhet a táborainkban. Amerikától Ausztráliáig több mint 500 fiatal érkezik. A következő hetekben itt együtt lehet egy kárpátaljai fiatal a buenos aires-i a csángó, a kolozsvári vagy a kassai magyarral. Szoktuk emlegetni, hogy amikor néhány évvel ezelőtt a csángó gyerekek a spanyolt magyar nyelvvel keverő argentínaiakkal beszélgettek, annak volt valami egészen különös bája. A magyar nyelvet törték-zúzták, de mégiscsak ezen a nyelven kommunikáltak.”

Csáky Csongor hozzátette, a megújult Rákóczi Hotel, Tábor és Rendezvényközpont a magyar fiatalok számára meghatározó találkozási helyszín. A szövetség célja, hogy ebben a rendkívüli helyzetben is egy olyan pontot biztosítson a határon inneni és túli magyar fiataloknak, ahol feltöltődhetnek, és olyan impulzusokat kaphatnak, amelyek segítenek abban, hogy hazatérve optimistábban, még nagyobb lendülettel próbáljanak tenni a közösségükért.

Az InfoRádiót Simon Rita, a Kárpáti Igaz Szó munkatársa tudósította.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×