Infostart.hu
eur:
355.38
usd:
312.33
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Flickr/ Art of Backpacking

Utasszállító roncsait találták meg a Himalájában

22 ember ült a fedélzetén a katasztrófa bekövetkeztekor.

Nepálban megtalálták hétfőn az előző nap eltűnt utasszállító repülőgép roncsait - közölte egy katonai tisztviselő, anélkül, hogy részleteket közölt volna a fedélzeten tartózkodó 22 emberről, köztük két németről.

A Naraján Szilval, a nepáli hadsereg szóvivője által a Twitteren megosztott fényképen a repülőgép törmelékei egy hegyoldalon szétszóródva láthatók. A 9N-AET lajstromszám jól kivehető egy szárnydarabnak tűnő darabon.

A gépen 19 utas, köztük két német, négy indiai és 10 nepáli és a személyzet három tagja tartózkodott.

Dev Radzs Szubedi, a pokharai repülőtér szóvivője az AFP francia hírügynökségnek azt mondta, hogy a keresés során a GPS, a mobiltelefonok és a műholdak jeleit követték a repülőgép lezuhanásának helyszínéig.

A kéthajtóműves Twin Otter 9.55-kor (04.10 GMT) szállt fel a nyugat-közép-nepáli Pokharából, mielőtt elveszítette a rádiókapcsolatot a légiirányítással.

Jomsomba tartottak, amely a himalájai túrázók kiindulópontjaként ismert, 20 perces repülőútra fekszik Pokharától, az ország második legnagyobb városától, a fővárostól, Katmandutól 200 km-re nyugatra.

Nepálban vannak a világ legveszélyesebb kifutópályái, amelyek a havas hegycsúcsok között találhatók.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×