Infostart.hu
eur:
381.96
usd:
327.87
bux:
109211.96
2025. december 5. péntek Vilma

Teherhajók ütköztek, tengerészeket keresnek a Balti-tengeren

Az egyik hajó felborult. A baleset Dánia és Svédország között svéd vízieken történt.

Összeütközött egy dán és egy brit teherhajó a Balti-tengeren, a dán felborult, és kétfős legénységének sorsa nem ismert – közölték a dán és a svéd tengeri hatóságok.

Az eset Bornholm dán sziget és Ystad svéd város között történt, svéd vizeken. Az egyik hajó 90, a másik 55 méter hosszú.

A dán hatóságok közlése szerint a brit hajó működőképes maradt, és legénysége biztonságban van.

A mentés elkezdődött, mind a svéd, mind a dán tengeri mentők részt vesznek benne. Egyelőre nem tudják, hogy miképpen történhetett a baleset.

Címlapról ajánljuk

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben? Este sorsolás!

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×