Infostart.hu
eur:
360.31
usd:
315.31
bux:
0
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
Vendégek ülnek egy kávézó teraszán Zágrábban 2021. március 30-án, a koronavírus-járvány harmadik hulláma idején.
Nyitókép: MTI/EPA/Antonio Bat

Horvátországban is igényelhetik az oltást a 12-15 évesek

Elsőbbséget azonban nem kaphatnak.

Horvátországban szombattól a 12-15 évesek is igényelhetik a koronavírus elleni oltást, amire eddig csak 16 éves kortól volt lehetőség - közölte Tatjana Nemeth Blazic, a horvát közegészségügyi intézet (HZZJ) munkatársa az N1 horvát hírcsatornának adott interjújában.

A fiatalokat a Pfizer-BioNTech vakcinájával oltják be - mondta a szakember.

Krunoslav Capak, a HZZJ igazgatója a sajtónak nyilatkozva elmondta: a kiskorúak nem tartoznak az elsőbbséget élvezők csoportjába, kivéve, ha valamilyen krónikus betegségben szenvednek.

"Az aktív népesség oltása élvez prioritást, majd csak ezután következnek a gyerekek" - húzta alá.

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) pénteken a 12-15 éves kiskorúak számára is ajánlotta a Pfizer-BioNTech-féle koronavírus elleni vakcinát.

Horvátországban az elmúlt napon 338 új fertőzöttet azonosítottak, ezzel a járvány kezdete óta az új típusú koronavírusban megfertőződöttek száma elérte a 355 955-öt. Az elmúlt 24 órában a Covid-19 szövődményeinek következtében tízen haltak meg, amivel a járvány halálos áldozatainak száma 8002-re emelkedett. Kórházban jelenleg 819 beteget ápolnak, közülük 88-an vannak lélegeztetőgépen.

A valamivel több mint négymilliós országban eddig 1 254 659-en kaptak védőoltást, közülük 467 771-nek már a második adag vakcinát is beadták. Ez az oltásra jogosult népesség 37, illetve 14 százaléka.

A szomszédos Szlovéniában szombatra 355 új fertőzöttet regisztráltak az országban, s ezzel a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma meghaladta a 253 ezret. Az elmúlt napon két beteg halt meg, így a járvány halálos áldozatainak száma 4690-re emelkedett. A koronavírusos betegek közül 233-an vannak kórházban, 75-en közülük intenzív osztályon.

A valamivel több mint kétmilliós országban védőoltást eddig 657 235-en kaptak, közülük 395 592-en már a második adagon is túl vannak. Ez az oltásra jogosult népesség 38, illetve 22,9 százaléka.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Nagy esés után fordulat jöhet az európai tőzsdéken

Nagy esés után fordulat jöhet az európai tőzsdéken

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. A kilátások a csütörtöki kereskedésre alapvetően jók, mérsékelt emelkedéssel indulhat a nap az európai és az amerikai tőzsdéken is. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár. 

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×