Infostart.hu
eur:
386.93
usd:
332.1
bux:
119823.12
2026. január 14. szerda Bódog
Alig néhány turista a római Colosseum előtt 2020. március 5-én. A tüdőgyulladást okozó új koronavírus járványának terjedése elleni védekezésképpen március 5-től minden oktatási intézmény működését felfüggesztették és más óvintézkedéseket is bevezettek Olaszországban, ahol a vírus 107 ember halálát okozta.
Nyitókép: MTI/AP/Andrew Medichini

Ikonikus pillanat Olaszországban

Újra látogatható a Colosseum, az ókori Róma hatalmas amfiteátruma.

"84 napos zárva tartás után ismét nyitva a Colosseum, a mai nyitás az új kezdet és a remény egyik jele Olaszország számára" - mondta el újságíróknak Alfonsina Russo, a Colosseumon kívül a Forum Romanumot, a Palatinus-dombot és Néró császár aranypalotáját magában foglaló régészeti park igazgatója az ünnepélyes nyitáskor.

A parkba csak előzetesen, online megváltott jegyekkel lehet belépni,

egyszerre 14 embert engednek be, majd 15 percenként egy újabb csoportot, kizárólag kísérettel.

A bejáratnál "okoshőmérőket" szereltek fel, melyek nemcsak a testhőmérsékeletet mérik, hanem azt is felismerik, hord-e szájmaszkot a látogató és van-e nála fertőtlenítő gél. A lifteket folyamatosan takarítják.

Változott a nyitva tartási idő is, 10.30-tól 19.15-ig fogadják a látogatókat, "hogy elkerüljék a közlekedésben a csúcsforgalom óráit" - tette hozzá Russo.

A kísérleti szakasz a hónap végéig tart, amikor újra megtárgyalják, lehet-e bővíteni a nyitva tartási időt. Esti látogatások és zenés események lehetőségét is vizsgálják. Néró aranypalotája egyelőre zárva marad.

A régészeti park naponta legfeljebb 1600 turistát tud fogadni, a járvány előtti napi mintegy 20 ezerhez képest.

Russo idén jelentős visszaeséssel számol. A Colosseum látogatóinak 70 százaléka minden évben külföldi, tavaly 7,5 millióan voltak.

Kedden - szigorú biztonsági intézkedések mellett - ismét kinyit a Raffaello 1520-1483 című kiállítás a római Quirinale Istállók elnevezésű múzeumban, augusztus 30-ig lesz látogatható.

Szerdától újra nyitva a firenzei Uffizi Képtár, noha erősen korlátozzák az egyszerre beengedhetők számát: legfeljebb 450-en léphetnek be, ami a fele a március 8. előtti létszámnak.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.

Kis-Benedek József: meg vannak számlálva az iráni vezetés napjai, az USA és Izrael heteken belül beavatkozhat

A fejlemények és a reakciók alapján úgy tűnik, Washington és a helyi lakosság zöme politikai rendszerváltást akar Iránban – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő. Úgy véli, komoly okok miatt sem történhet meg Ali Hamenei ajatollahhal az, ami Nicolás Maduróval Venezuelában.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×