Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Drónnal szórakozott a képviselő az ukrán parlamentben

Drónt röptetett csütörtökön egy honatya az ukrán parlament üléstermében, képviselőtársai feje fölött.

Az erről készült felvételt megjelent a kijevi hírportálokon. A négyrotoros repülő alkalmatosság, úgynevezett kvadrokopter az ülésező honatyák feje szállt el, közvetlenül a kupola alatti csillár mellett körözött. Az UNIAN hírügynökség jelentése szerint a Julija Timosenko vezette Haza (Batykivscsina) párt egyik képviselője röptette. A februárban ellenzékbe vonult frakció előzőleg kifogásolta, hogy egyes előterjesztéseket nem név szerinti szavazással hagy jóvá a törvényhozás, ezért azzal fenyegetőzött, hogy radikális módszerekkel fog küzdeni ellene.

A kormánypárti képviselőcsoportok tagjai követelték a házelnöktől, hogy tegyen rendet, büntesse meg a drónröptetés felelőseit. Erre válaszul az ellenzéki padsorokban ülők megjegyezték, hogy nincs az ukrán parlament házszabályában olyan pont, amely ezt tiltaná.

Egy kormánypárti képviselő pedig azt javasolta a Haza frakció tagjainak, hogy ajándékozzák a drónt a kelet-ukrajnai fronton harcoló ukrán katonáknak - ők több hasznát vennék az Oroszország által támogatott szakadárok elleni küzdelemben.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×