eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Politikusok is megemlékeztek Martin Luther Kingről

Barack Obama elnöktől Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt-aspiránsig, sok politikus emlékezett meg hétfőn az Egyesült Államokban az 1968-ban meggyilkolt polgárjogi harcosról, Martin Luther Kingről.

Barack Obama és felesége könyveket csomagolt kisiskolásoknak az egyik washingtoni iskolában, Loretta Lynch szövetségi igazságügyi miniszter a King napi ünnepségen mondott beszédet Washington DC-ben, a washingtoni Martin Luther King emlékműnél pedig a kormány nevében az FBI igazgatója, James Comey helyezett el koszorút.

Hillary Clinton, Bernie Sanders és Martin O'Malley, a Demokrata Párt elnökjelöltségére pályázó három politikus a dél-karolinai fővárosban, Columbiában vett részt az ottani Capitolium emlékülésén, ahol mindhárman beszédet is mondtak. Columbiában először tartottak olyan hivatalos rendezvényt, amelynek idején nem lobogott a Capitoliumnál a konföderációs zászló. (A konföderáció az amerikai polgárháborúban az Unióból kiválni akaró déli államok szövetsége volt.)

Bernice King, a meggyilkolt King leánya Atlantában, abban az Ebenezer baptista templomban mondott beszédet, ahol valaha apja prédikált. "Mit mondana ma apám? Azt, hogy miért tartott ez ilyen sokáig?" - mondta Bernice King, akinek beszédét gyakran szakította meg taps.

New Yorkban koncerttel és színházi előadással emlékeztek Martin Luther King örökségére, Minneapolisban és Clevelandben felvonulásokat tartottak afro-amerikai emberjogi szervezetek, hogy a közelmúltban történt, szerintük rasszista indíttatású, feltételezett rendőrségi visszaélésekre emlékeztessenek. Két hollywoodi sztár a nemzeti ünnep napját használta fel arra, hogy bejelentse: bojkottálja az idei Oscar-gálát. Az afro-amerikai rendező, Spike Lee és a szintén afro-amerikai színésznő, Jada Pinkett Smith az ellen tiltakozik így, hogy az idei Oscar-jelöléseken nem válogattak be afro-amerikai színészeket.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×