Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám

Engedélyhez kötik a külföldi televíziós sorozatok sugárzását Kínában

A korábbi korlátozásokat követően a jövőben engedélykötelesek lesznek a kínai videomegosztó portálokon sugárzott külföldi sorozatok - jelentette be a sajtóért, publikációért, rádióért, filmért és televízióért felelős főhivatal (SARPPFT).

Az előírások szerint a hivatalnak előzetesen vizsgálnia kell az ország határain túlról származó televíziós műsorokat, amelyek csak az illetékesek beleegyezésével lesznek bemutathatók a videomegosztó portálokon.

A hivatal szerint a szabályozás korántsem új, a kelet-ázsiai országban a hagyományos televíziókészülékeken fogható adások esetén már alkalmazzák. Az előírások a már feltöltött tartalmakra és a streaming módban nézhető műsorokra is vonatkoznak majd.

A videomegosztó portálok hatalmas népszerűségnek örvendenek Kínában, nem utolsósorban a hagyományos tévéadások egyelőre jóval kiterjedtebb cenzúrája - és a kínai lakosok gyakori panasza szerint unalmas, színvonaltalan tartalma - miatt. Az online oldalak látogatottsága idén három számjegyű növekedést mutat. A kínai nézők az öt legnagyobb portálon csak júliusban több mint 2,86 milliárd órát töltöttek el, ezen portálok havi látogatottsága ugyanebben a hónapban 474 millió fő volt. Az oldalakon jelenleg előzetes cenzúra működik, amelyet szükség szerint korrigál a televízió főhivatal.

A külföldi - mindenekelőtt a koreai, japán, amerikai - sorozatok jellemzően a kínaiaknál is kedveltebbek, jelenleg a feltöltött tartalmak több mint felét teszik ki. A műsorok tartalmát már korábban is szabályozni próbálták a hatóságok, mondván sem az interneten, sem a televízióban nem szívesen látottak a túlságosan is szórakoztató jellegű, felszínes, valós tartalmat nem közvetítő műsorok, például a valóság vagy kibeszélő show-k, a társkereső műsorok. A televízióban a külföldi sorozatok arányát is meghatározzák, a teljes műsoridő legfeljebb harmadát tehetik ki, s nem sugározhatók főműsoridőben.

Címlapról ajánljuk
Érkeznek a képek az éjjeli, M3-on történt tömegszerencsétlenségről
12 halott

Érkeznek a képek az éjjeli, M3-on történt tömegszerencsétlenségről

Összeroncsolódott autóbusz műszaki mentésén dolgoznak tűzoltók az M3-as autópálya Nyíregyháza felé vezető oldalán, Mezőkeresztes és Mezőnagymihály között 2026. augusztus 16-án reggel. Tucatnyi ember halt meg a balesetben.

Ismét zajos a gödi Samsung-gyár, nagy munkában vannak a koreaiak

A gödi Samsung-gyár környékén élők az elmúlt napokban tapasztalt fokozott zajhatás miatt keresték fel az önkormányzatot, aminek hátterében a gyár területén zajló építkezések állnak. Új zajvédő fal épül és átmenetuleg ezért nagyobb a zaj a városban. Közben a szakminiszter nagyobb szigort ígér.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Atomórák, rádiójelek és nanoszekundumok – így működik egy civilizációs vívmányunk

Atomórák, rádiójelek és nanoszekundumok – így működik egy civilizációs vívmányunk

A világon több olyan hálózat működik, amelyek szinte láthatatlanul szolgálják az emberiséget. A létezésüket teljesen természetesnek vesszük, miközben nem feltétlenül tudjuk, hogy milyen óriási infrastuktúra működteti ezeket a háttérben. A műholdas navigáció a hidegháborús nukleáris elrettentésből nőtt ki, mára azonban a modern civilizáció egyik legfontosabb alapinfrastruktúrájává vált. Négy globális rendszer létezik – az amerikai GPS, az orosz GLONASS, az európai Galileo és a kínai BeiDou –, amelyek mind állami finanszírozásban működnek, alapszolgáltatásuk ingyenes közjószág. Az ezekre épülő iparágak piaca 2023-ban mintegy 260 milliárd eurót tett ki, és 2033-ra akár 580 milliárd euróra nőhet. A rendszerek jelentősége messze túlmutat a navigáción: a logisztikától a precíziós mezőgazdaságon át a pénzügyi időszinkronizációig a gazdaság szinte minden szegmensét átszövik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×