Infostart.hu
eur:
359.6
usd:
315.76
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs

Fehér Ház: provokatív Észak-Korea viselkedése

Veszélyesek és provokatívak Észak-Koreának az utóbbi időben tett lépései, beleértve a tüzérségi lőgyakorlatot, és azok tovább súlyosbítják a feszültséget a térségben - jelentette ki hétfőn Jonathan Lalley, az amerikai nemzetbiztonsági tanács szóvivője.

Lalley szerint az ilyen provokációk csak erősítik Észak-Korea elszigeteltségét. Hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok állhatatos marad a szövetségeseinek védelme iránti elkötelezettségében és szorosan együttműködik Dél-Koreával és Japánnal.

Észak-Korea hétfőn váratlanul közölte, hogy hét körzetében éles lőgyakorlatba kezd, válaszul arra, hogy az ENSZ elítélte múlt heti rakétakilövéseit. A bejelentést követően a két Korea több száz tüzérségi lövedéket lőtt ki egymás területi vizeibe.

Címlapról ajánljuk
A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

Amikor egy chatbot azt írja, hogy fél, szeret, büszke ránk vagy nem akarja, hogy kikapcsolják, könnyű zavarba jönni. Tudjuk, hogy ezek csak szavak egy képernyőn, mégis úgy olvassuk őket, mintha valaki lenne mögöttük. Ebben rejlik a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb társadalmi ereje, egyben veszélye. A gépi empátia egyszerre lehet hamis és hatásos.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×