Infostart.hu
eur:
363.52
usd:
311.46
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba

Bagdadban lázadás robbant ki egy börtönben

Bagdadban lázadás robbant ki az iraki belügyminisztérium egyik börtönében. Többen meghaltak, de az eset körülményeiről és az áldozatok számáról egyelőre eltérőek a jelentések.

Az első hírek szerint az egyik fogoly kihallgatás közben megszerezte a tiszt fegyverét, lelőtte őt, majd 9 fogolytársát kiszabadította, de végül a biztonsági erők mindegyikőjükkel végeztek. Egy másik forrás szerint az épületek között kísért foglyok próbálták meg lefegyverezni a rájuk vigyázó őröket, és így alakult ki az összecsapás. E forrás szerint 6 rendőr és 8 bebörtönzött halt meg. Végül egy belügyminisztériumi illetékes 5 halottról számolt be.

Címlapról ajánljuk

Amerika beköltözik a Budai Várba: különleges vendégek érkeztek a Mesterségek Ünnepére

Kézművesek, őslakos amerikai művészek és bluegrass-zenészek érkeztek az Egyesült Államokból Budapestre, a Mesterségek Ünnepére, hogy megmutassák, miként maradhat élő a hagyomány a 21. században. Az InfoRádió riportere, Rozgonyi Ádám egy budapesti szállodában találkozott a fellépőkkel és alkotókkal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×