Infostart.hu
eur:
381.71
usd:
325.07
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Házakat sodort el a sárlavina

Legkevesebb tizenheten vesztették életét Indonéziában egy heves esőzések által kiváltott földcsuszamlásban - közölték szombaton a helyi hatóságok.

A péntek este megindult sárlavina lakóházakat döntött romba a Jáva szigetének nyugati részén lévő dombvidékes Garut körzetében.

"Tizenheten haltak meg, két ember eltűnt, négy súlyosan megsérült" - mondta el az országos katasztrófaelhárítási hatóság egyik illetékese a fővárosban, Jakartában. Az órákon át tartó pénteki esőzés gyors áradásokat is okozott a térség folyóin, ami miatt számos falusi családnak kellett elhagynia otthonát.

A hatóságok nehézgépeket küldtek a helyszínre, hogy segítsenek a sárlavina áldozatainak felkutatásában és a romok, törmelékek eltakarításában.

A délkelet-ázsiai országban gyakoriak földcsuszamlások a tömeges erdőirtások nyomán fellépő talajerrózió miatt. Tavaly októberben 148 ember életét követelte egy sárlavina az ország Nyugat-Pápua tartományában.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon – mondta az InfoRádióban az ELTE emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint gazdasági okokból is fontos az USA-nak Grönland, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×