Infostart.hu
eur:
363.55
usd:
315.35
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Megtámadtak egy rendőrjárőrt Ciszjordániában

Ismeretlen fegyveresek megtámadtak egy izraeli rendőrjárőrt hétfőn a megszállt Ciszjordániában, és megsebesítették annak három tagját - jelentették hivatalos izraeli források.

Az eset a Hebrontól északra lévő Bét-Hagaj zsidó telep mellett történt. Két sebesült rendőr állapota súlyos. Mindhármukat kórházba szállították - közölték az izraeli mentők.

A megszállt Ciszjordániában palesztin szélsőségesek korábban gyakran támadtak meg izraeli rendőröket. Az utóbbi években ezeknek a támadásoknak a száma jelentősen csökkent. Az izraeli és a palesztin rendőrség munkájának jobb összehangolódása és viszonylagos nyugalom miatt az izraeli hatóságok csökkentették a palesztinok utazási korlátozásait a Jordán nyugati partján.

Legutóbb tavaly márciusban szintén lesből - mint a hétfői incidens alkalmával - lelőttek két izraeli rendőrt. Gyilkosaiknak azóta sem jutottak a nyomára.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×