Infostart.hu
eur:
353.6
usd:
309.34
bux:
143072.29
2026. július 6. hétfő Csaba

Lemond az MKP elnöksége

Tekintettel a választási eredményre lemond a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) egész elnöksége - jelentette be Csáky Pál, az MKP elnöke a testület ülése után, vasárnap délelőtt Pozsonyban.

"Nem vagyunk elégedettek az eredménnyel, ez az MKP érzékeny veresége, amely nem maradhat következmények nélkül" - fejtette ki Csáky. "A mai nappal az egész elnökség benyújtja lemondását" - tette hozzá, miután világossá vált, hogy pártja nem kerül be a parlamentbe.

Jövő szombatra összehívták a párt országos tanácsát, amely majd határoz a tisztújító kongresszus időpontjáról. Erre valószínűleg szeptemberben fog sor kerülni. Addig a jelenlegi vezetés marad hivatalban. A kongresszus azután döntést hoz arról, hogyan tovább.

"A mi javaslatunk az, hogy parlamenten kívüli pártként folytatni fogjuk politikai tevékenységünket, miközben annak súlypontja a regionális és a helyi politikára terelődik át" - mondta a távozó pártelnök.

Leszögezte: az MKP legközelebbi kiemelt célja sikerrel szerepelni a november végén esedékes helyhatósági választásokon.

Csáky köszönetet mondott az MKP választóinak, és gratulált a parlamentbe bejutott pártoknak. Megjegyezte: az MKP üdvözli, hogy Szlovákiában várhatóan kormányváltásra kerül sor.

A szombati parlamenti választásokon az MKP 4,3 százalékot szerzett, és fennállása óta először nem került be a szlovákiai törvényhozásba.

Csáky újságírói kérdésre válaszolva elmondta, nem zárja ki, hogy a párttagok egy része átlép a Hídba.

Bugár Béla pártja a nem hivatalos végeredmény szerint a szavazatok 8,12 százalékát szerezte meg és 14 mandátummal lesz jelen a pozsonyi parlamentben.

Ami a tavalyi pártszakadást illeti, amikor öt parlamenti képviselő Bugárral az élen kilépett az MKP-ból és megalakította a Híd pártot, Csáky most azt mondta: az eseményeknek megvoltak a maga okai. Õ továbbra is fenntartja álláspontját.

Címlapról ajánljuk
Haaland kiejtette Brazíliát, Norvégia a legjobb 8 között a foci-vb-n

Haaland kiejtette Brazíliát, Norvégia a legjobb 8 között a foci-vb-n

Erling Haaland két góljával Norvégia 2-1-re verte Brazíliát a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A brazilok sok helyzet mellett az első félidőben egy tizenegyest is kihagytak. A 100. percben Neymar újabb büntetőből szépített, amikor már nem volt tétje – a szupersztár világbajnokságon minden bizonnyal most utoljára lépett pályára.

Sokk az amerikai demokrata körökben: nyomul a radikális baloldal

Az Egyesült Államokban tovább erősödik a Demokrata Párt baloldali szárnya. A coloradói és két másik előválasztásokon több, a pártvezetés által támogatott politikus is vereséget szenvedett, ami az elemzők szerint azt jelzi: a New York-i szocialista polgármester, Zohran Mamdani sikere országos politikai hullámot indított el.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×