Infostart.hu
eur:
360.59
usd:
312.5
bux:
149084.47
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Elutasították Polanski szabadlábra helyezési kérelmét

Elutasította Roman Polanski szabadlábra helyezési kérelmét egy svájci bíróság; a testület azzal indokolta a döntést, hogy fennáll a filmrendező szökésének veszélye, miután 30 évvel ezelőtt is elmenekült az Egyesült Államokból a liliomtiprás miatt hozott ítélet kihirdetése előtt.

Az elutasítás ellen a következő 10 napban fellebbezhet Roman Polanski a svájci legfelsőbb bíróságon, és az igazságügyi minisztériumhoz is folyamodhat szabadlábra helyezéséért.

A 76 éves rendezőt szeptember végén vették őrizetbe a zürichi repülőtéren egy több mint 30 évvel ezelőtti szexuális bűncselekmény miatt.

Az Egyesült Államok 1977 óta akarja felelősségre vonni, mert az ellene felhozott vádak szerint alkohollal és kábítószerrel kínált egy akkor 13 éves lányt, majd szexuális kapcsolatot létesített vele.

Címlapról ajánljuk
Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Csökkent az Egyesült Államok szövetségesi tekintélye a térségben az iráni helyzet kezelése miatt – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki szerint úgy tűnik, az iráni rezsim túléli a háborút, bármeddig képes elviselni a bombázást, ráadásul fiatalabb, még radikálisabb vezetők léptek elő, miközben Amerika a félidős választások miatt kezd lépéskényszerbe kerülni, szárazföldi offenzívának pedig nyoma sincs.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Megint nagyot nőtt az OTP, pedig még csak most jön az újabb nagy dobás

Megint nagyot nőtt az OTP, pedig még csak most jön az újabb nagy dobás

Szépen nőnek a hitelállományok, javulnak a marzsok, a tőkearányos megtérülés továbbra is kiemelkedő, az alapfolyamatok nagyon rendben vannak az OTP-nél. A számok megértését valamelyest nehezítik az extra tételek (kamatstop, támogatott lakossági hitelek, banki különadók, felügyeleti díjak, Mol-OTP sajátrészvénycsere, Portfolion befektetések átértékelése, orosz FX-konverzió stb.) és akkor a forint erősödésének hatásáról még nem is beszéltünk, ezek kibogozását is mutatjuk. Közben a menedzsment módosította az előrejelzését, és egy izgalmas információt is elrejtett a gyorsjelentésben. Mutatjuk a részleteket!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×