Infostart.hu
eur:
355.95
usd:
311.33
bux:
142534.59
2026. július 10. péntek Amália

Bezár a nagykövetség egy karikatúra miatt

Líbia bezárja koppenhágai nagykövetségét. A tripoli kormány egy dán lapban megjelent, Mohamed prófétát ábrázoló karikatúrasorozat miatt döntött így.

A líbiai külügyminisztérium elítélte, hogy a rajzok ellen a dán hatóságok nem emelték fel szavukat. Líbia már korábban jelezte, hogy gazdasági megtorló intézkedéseket is hoz az észak-európai ország ellen.

Több muzulmán vallású ország vezetése tiltakozott a a karikatúrák miatt. Tegnap a nyugat-afrikai Mauritánia fovárosában a nagymecset körül több százan tüntettek a rajzok megjelentetése ellen.

Szintén a karikatúrák elleni tiltakozásul palesztin fegyveresek elfoglalták az Európai Unió gázai irodáját. Öt fegyveres behatolt az irodába, és bezárta azt, tíz társuk pedig kívülről őrzi a helyiséget.

Címlapról ajánljuk
Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől
„3 hónap kőkemény munka”

Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin) pénteki ülésén elfogadta Magyarország módosított Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervét (RRF), ami mintegy 10 milliárd euró kifizetését teszi lehetővé Magyarország számára, amely körülbelül 6,5 milliárd euró vissza nem térítendő támogatásból és körülbelül 3,5 milliárd euró hitelből áll.

Csiki Varga Tamás: tovább fog csökkenni az amerikai katonai jelenlét Európában

Az Amerikai Egyesült Államok tovább csökkentheti európai jelenlétét, ezért a NATO-tagállamoktól is nagyobb védelmi szerepvállalást vár – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője. Csiki Varga Tamás szerint ugyanakkor Washington továbbra is fenntartja stratégiai elrettentő képességeit Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Benyújtotta a kormány az Nemzeti Vagyonvisszaerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet a Parlamentnek

Benyújtotta a kormány az Nemzeti Vagyonvisszaerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet a Parlamentnek

Benyújtotta a kormány a Parlamentnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról (NVVH) szóló törvényjavaslatot. A Kormány.hu-n közzétett közlemény szerint, a szervezet feladata az elmúlt években az állami vagyonból kikerült több ezer milliárd forintnyi közpénz felderítése és visszaszerzése lesz. A parlament elé terjesztett törvényjavaslat alapján felálló NVVH a kormánytól függetlenül, kiterjedt nyomozati és ellenőrzési jogkörökkel működne a közvagyon védelmében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×