Infostart.hu
eur:
365.44
usd:
310.41
bux:
136260.36
2026. április 16. csütörtök Csongor

Pakisztánban fegyveresek megtámadtak egy ellenőrzőpontot

Pakisztánban nyolc katona meghalt, amikor kézifegyverekkel és rakétavetőkkel felszerelt fegyveresek megtámadtak egy ellenőrző pontot az afgán határ közelében.

Biztonsági tisztségviselők tájékoztatása szerint az ellenőrző pontot ezen a héten állították fel egy észak-vazirisztáni faluban.

Pakisztán több ezer fős biztonsági alakulatot vezényelt a tartományba, hogy megtisztítsa a térséget az Afganisztánból beszivárgott táliboktól, valamint az al-Kaida terrorhálózat tagjaitól és támogatóiktól.

Címlapról ajánljuk
„Nem csak az a kérdés, hogy ki  mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor értékeli a választások eredményét
cikkünk frissül

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor értékeli a választások eredményét

Először ad interjút, méghozzá élő adásban Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, mióta a 16 évnyi kormányzás után vasárnap nagy arányú vereséget szenvedtek a kormányerők. Értékeli a választások eredményét, a kialakult helyzetet és vázolja a terveit is. Tartson velünk, cikkünk folyamatosan frissül.

Ezek most a piac és az új kormányzat mézeshetei, utána jönnek a kihívások

A piacok üdvözlik, hogy a leendő magyar kormány haza akarja hozni az uniós pénzeket és hogy célként fogalmazta meg az euró bevezetését – többek között erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Nyeste Orsolya, az Erste vezető elemzője. Madár István, a Portfolio vezető elemzője azt mondta, a választások előtt és után is jelen volt a magyar tőke- és devizapiacon a befektetői „Tisza-bet.”
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×