Infostart.hu
eur:
393.27
usd:
339.87
bux:
122107.32
2026. március 21. szombat Benedek

Egy cseh történész őrizte a kivégzett miniszterelnök hamvait

Több mint hatvan évvel halála után a prágai katonai történeti intézetbe kerültek a Csehországban nemzeti hősnek tekintett Alois Eliás, a cseh-morva protektorátus egykori miniszterelnökének földi maradványai. Eliás tábornokot 1942-ben a nácik végezték ki, mert együttműködött az antifasiszta ellenállással.

A közszolgálati televízió jelentése szerint az egykori kormányfő hamvait tartalmazó urnát Tomás Pasák történész, a család barátja őrizte.

Karel Kühnl védelmi miniszter azt mondta, hogy Alois Eliást a prágai Vítkov-hegyen található nemzeti mauzóleumban kellene katonai tiszteletadás mellett örök nyugalomra helyezni.

Csehszlovákiában évtizedeken át úgy tudták, hogy kivégzése után Prágában temették el Alois Eliást.

Címlapról ajánljuk

Az erkölcs mindenek előtt – erről beszélt Javier Milei

Európának nem feltalálni kell magát, hanem újra meg kell találnia önmagát, vissza kell térnie a gyökereihez, és ebben Magyarországnak központi szerepe lehet - jelentette ki Javier Milei argentin elnök szombaton Budapesten, a CPAC Hungary 2026 konferencián.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×