Infostart.hu
eur:
383.62
usd:
329.68
bux:
108471.61
2025. december 9. kedd Natália

Bush valószínűleg elfogadja a kínzás tilalmáról szóló törvénymódosítást

Hónapokon át tartó huzavona után várhatóan mégis elfogadja a kínzás tilalmáról szóló törvénykiegészítést George Bush amerikai elnök.

Kongresszusi források szerint a megállapodást hivatalosan azért nem jelentették be, mert a képviselőházban még meg kell győzni néhány republikánus párti törvényhozót.

A Fehér Ház korábban azzal fenyegetőzött, hogy az elnök megvétózza azt a két katonai költségvetési törvényt, amelyhez a szenátusban a kiegészítést fűzték.

John McCain szenátor törvénykiegészítése megtiltaná a terrorizmussal gyanúsított személyekkel való kegyetlen, embertelen és megalázó bánásmódot, függetlenül attól, hogy milyen amerikai hatóság foglyai és hol őrzik őket.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: három kulcs van Európa kezében az ukrajnai békefolyamatban

Szakértő: három kulcs van Európa kezében az ukrajnai békefolyamatban

Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint van egyfajta feszültség a békefeltételek kapcsán az Egyesült Államok és Ukrajna között, és az európai országok valamiféle támogatást, hátteret próbálnak adni Ukrajnának, hogy Ukrajna ellenálljon az amerikai nyomásnak, és a saját feltételei szerint tudjon haladni.

Szól a vészcsengő Hollywoodban a Netflix-Warner-fúzió miatt

Azt követően, hogy közölték, a Netflix egy 83 milliárd dolláros ügyletben bekebelezi az egyik patinás amerikai filmstúdiót, a Warner Brothers-t, kommentátorok elkezdték kongatni a vészharangot, azzal, hogy „Hollywoodot lenyeli a Szilikonvölgy”. Donald Trump és egy utolsó pillanatban jött rivális ajánlat azonban közbeszólhat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.09. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×