Infostart.hu
eur:
376.89
usd:
316.59
bux:
0
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: 4ig

Növelte a forgalmát a 4iG az első negyedévben

Növelte a forgalmát az idei első negyedévben a 4iG, a nyereség is csupán pénzkiáramlással nem járó könyvelési tételek miatt csökkent kissé éves összevetésben

A konszolidált nettó árbevétel az év első három hónapjában elérte a 171,46 milliárd forintot, ez 10,88 százalékos emelkedés az előző év azonos időszakához képest - közölte a társaság.

A kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) csaknem ugyanilyen mértékben változott, az első negyedév végén 60,14 milliárd forint volt. Az adózott veszteség 110 millió forint, de egy éve még több mint 18 milliárd forintot kellett elkönyvelni. A konszolidált adózott eredmény - a vételárallokációs hatásoktól, a nem realizált árfolyamnyereségtől, valamint a transzformációs program költségeitől megtisztítva - 4,2 milliárd forintot tett ki.

A cég távközlési portfólióját összefogó 4iG Távközlési Holding Zrt. 602 milliárd forint árbevétel mellett 2,3 milliárd forint adózott eredményt ért el, mindkettő meghaladja a tavalyit. Az albániai leányvállalat bevétele stabil, eredményességét új programokkal javítják, a montenegrói erősödött tavalyhoz képest.

A közlemény szerint a vállalatcsoport árbevételének 88,6 százaléka a távközlési, 11 százaléka pedig az informatikai és rendszerintegrációs tevékenységből származott. Az űr- és védelmi ipari üzletág még a korai növekedési fázisában jár, részesedése 0,4 százalék volt.

Az eredményeket a vállalati és lakossági távközlési szolgáltatások, valamint az informatikai tevékenységek volumenének bővülése támogatta. Sikerült kihasználni a transzformációs programmal feltárt lehetőségeket is, egyre hatékonyabb a folyamatok optimalizációja és a keresztértékesítés - emelték ki.

A távközlési, informatikai, műsorszórási, műhold- és technológiai cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriás kibocsátója. Részvényei pénteken 1746 forinton zártak, árfolyama egy éven belül 720 és 1920 forint között mozgott.

Címlapról ajánljuk
Videón a futurisztikus kínai „űranyahajó”

Videón a futurisztikus kínai „űranyahajó”

Fesztávja közel 700 méter, hossza pedig eléri a 240 métert, a gyomrában pedig 88 harci gépet tud szállítani. Ha hinni lehet a most bemutatott terveknek, ez lesz Kína Luanniao nevű, futurisztikus „űrrepülőgép-hordozója”, amely pilóta nélküli vadászgépeket indíthatna a Föld légkörének pereméről.

Üzent a bukása és a műtéte után Lindsey Vonn

Súlyos sérüléssel zárult Lindsey Vonn versenye vasárnap a téli olimpián, az eset talán élsportolói pályafutásának végét is jelentheti. Mentőhelikopterrel szállították el a pályáról, meg is operálták.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×