Infostart.hu
eur:
361.54
usd:
308.9
bux:
135935.1
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi
Nyitókép: BKK

Budapestre érkezett a spanyol flotta újabb tagja

Megérkezett a legújabb CAF-villamos Spanyolországból a magyar fővárosba kedd hajnalban - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

Kiemelték, tavaly október óta folyamatosan érkeznek annak a korábban megrendelt és gyártás alatt álló 51 darabos flottának a példányai, amelynek köszönhetően 2026 végére a jelenlegi 30-ról 40 százalékra növekedhet az alacsony padlós villamosok aránya a fővárosban.

Az új villamosokra előírás szerinti próbafutások és hatósági engedélyeztetési eljárások várnak, majd a korai szakaszban minden új CAF a budai fonódó villamoshálózaton "találkozik az utasokkal", mivel Budafok kocsiszín a spanyol alacsony padlósok otthona, és egyben a CAF garanciális szervizbázisa - közölték.

A megújuló járműállomány lehetőséget ad arra, hogy a jelenleginél több alacsony padlós szerelvény közlekedjen azokon a vonalakon, ahol már most is járnak, így 2025 végétől a többi között az 1-es, a 14-es, a 42-es, az 50-es és a 69-es vonalon is tovább bővülhet a kényelmes, alacsony padlós, légkondicionált villamosok száma, valamint a tervek szerint a 2-es, a 23-as és a 24-es járatcsaládon, továbbá az 51A bevonását követően a 62A vonalán is megjelennek a korszerű villamosok, amennyiben rendelkezésre áll az európai uniós támogatás a szükséges infrastrukturális beruházások elvégzéséhez - közölték.

Kitértek arra is: a BKK már dolgozik annak a tendernek a kiírásán, amelynek köszönhetően akár további több mint száz új, korszerű villamos érkezhet a fővárosba.

BKK
BKK
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Gondterhes geopolitikai helyzetben is erősödést produkál a forint

Gondterhes geopolitikai helyzetben is erősödést produkál a forint

Továbbra is vezető tényezőnek számít a nemzetközi devizapiacokon a Hormuzi-szoros blokádja és az iráni háborús feszültségekkel kapcsolatos fejlemények jelentőst hatást gyakorolnak a piacok hangulatára, azonban a forint még ebben a környezetben is jól tartja magát. A reggeli 365 körüli euróval szembeni stagnáláshoz képest a magyar forint fokozatos erősödésben van és mostanra 3 egységet is javított, miközben a dollárral szemben 310 alá is benézett a kurzus. A tendencia különösen meglepő ha figyelembe vesszük, hogy Magyarország leendő miniszterelnöke, Magyar Péter a reggeli órákban arról beszélt, hogy még a leköszönő kormány belső mérései szerint is 6,8 százalékos államháztartási hiány várható év végére, a hivatalos 3,9 százalékos várakozás helyett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×