Infostart.hu
eur:
390.01
usd:
338.64
bux:
121706.11
2026. március 27. péntek Hajnalka
Insurer protecting a family with his hands; multiple exposure
Nyitókép: boonchai wedmakawand/Getty Images

"Sorcsere" a Mabisz vezetésében

Az előző elnökség mandátumának lejárta után új elnököt, elnökhelyettest és ügyvezető elnökséget választott szerdai tisztújító ülésén a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).

A szövetség közleményében megjegyezték, hogy Erdős Mihály, a Mabisz eddigi elnöke előzetesen jelezte, hogy nem kíván a tisztújításon indulni. Az újonnan felálló ügyvezető elnökség Holló Bence eddigi elnökhelyettest, az NN Biztosító Zrt. elnök-vezérigazgatóját választotta a szövetség elnökévé, helyettese Zatykó Péter, az Alfa Vienna Insurance Group Zrt. elnök-vezérigazgatója lesz - közölték.

A Mabisz új vezetője megköszönte elődje munkáját és az elnökség támogatását.

„Célom, hogy az elkövetkezendőkben a Mabisz elnökeként az előttünk álló kihívásokra összpontosítsunk” – fogalmazott Holló Bence a Mabisz közleménye szerint.

Címlapról ajánljuk
Elemző: az iráni háború egy újabb inflációs sokkot okozhat a világgazdaságban

Elemző: az iráni háború egy újabb inflációs sokkot okozhat a világgazdaságban

Az iráni háború miatt a piacokra nehezedő árnyomás különösen erős lehet a feltörekvő országokban és Magyarországon is – állapította meg két nagy nemzetközi elemzőház. A Portfolio elemzője azt mondta: mindez azt vetíti előre, hogy ha az iráni konfliktusnak nincs gyors megoldása, visszatérhet a drágulási spirál.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×