Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Mans hands in a business suit makes notes at the table. Businessman busy with professional career and self-interest
Nyitókép: Ivan-balvan/Getty Images

1+1: átütő sikert lát az NGM

6800 vállalkozás regisztrált, 1885 küldte be pályázatát határidőig a programra.

Sikeresen zárult a kormány 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akciótervének részeként megvalósuló Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program pályázata - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

Közleményükben azt írták, hogy a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitásának növelését, termelési kapacitásának fejlesztését célzó és magasabb hozzáadott értékű termékek gyártását ösztönző pályázatra 2024. december 6. óta 6800 vállalkozás regisztrált elő.

A határidőket úgy határozták meg, hogy minden vállalkozásnak lehetősége legyen elkészíteni és benyújtani a pályázatát; január 21-ig 1894 vállalkozás készítette el teljeskörűen támogatási kérelmét, január 23-án ezen vállalkozások igényelhettek támogatást beruházásaik megvalósításához, közülük

1885 küldte be határidőre pályázatát.

Hozzátették, hogy a pályázaton 5-200 millió forintos támogatási összeget igényelhettek a hazai kkv-k, a határidő végéig összesen 136,86 milliárd forint támogatásra érkezett igény.

Szabados Richárd, a tárca kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára úgy értékelt: a pályázat iránt megnyilvánuló hatalmas érdeklődés önmagában megcáfolta azokat a véleményeket, melyek szerint a vállalkozások jelentős része nem tudja vagy nem akarja majd az elhatározott fejlesztés költségének önerejét biztosítani.

"A pályázaton indulók kivétel nélkül megértették annak üzenetét: az állam olyan fejlesztések mellé áll oda, melyben a vállalkozás maga is hisz és ezért saját erőt is hajlandó kockáztatni" - fogalmazott az államtitkár.

A közlemény szerint a következő hetekben a pályázat lebonyolításával megbízott Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség minden benyújtott pályázatot előzetesen meghirdetett, objektív pontrendszer alapján értékel és sorba állít.

Hangsúlyozták, hogy a támogatási keretösszeget ezen sorrend alapján osztják fel, így garantált, hogy a rendelkezésre álló források a leghatékonyabban hasznosuljanak és valóban a legjobb, a gazdaság növekedését és a vállalkozások méretugrását leginkább segítő projekteket válasszák ki.

A támogatói okiratokat 2025 áprilisában állíthatják ki, a sikeres pályázóknak ezt követően 12 hónap áll majd rendelkezésükre, hogy a vállalt fejlesztést megvalósítsák.

Szabados Richárd tájékoztatása szerint a Demján Sándor Program további elemei iránt is kimagasló érdeklődés érezhető, legyen szó a vállalkozások számára már elérhető csökkentett, évi 3,5 százalékos kamatozású Széchenyi Kártya beruházási hitelekről és az EXIM exportpiacra lépést segítő hitelprogramjairól vagy azokról a támogatási formákról - Demján Sándor tőkeprogram, Minden vállalkozásnak legyen honlapja program -, amelyek jelenleg még csak az előregisztrációnál tartanak.

Az államtitkár emlékeztetett: a Demján Sándor Program eddig nem látott átfogó jelleggel (hitel-tőke-vissza nem térítendő támogatás) igyekszik segíteni a hazai kkv-szektor tagjainak méretugrását, összesen 1400 milliárd forintot mozgatva meg a szektor fejlesztése érdekében - áll a közleményében.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×