Infostart.hu
eur:
364.46
usd:
314.72
bux:
148712.23
2026. augusztus 18. kedd Ilona
Nyitókép: Pixabay

Közel 300 milliárd forintot különböző egyéb célokra költhettek el a rezsivédelmi alapból

A világpiaci energiaárak csökkenésének köszönhetően a rezsivédelemre szánt összeg egy részét lehetősége van a kormánynak máshová csoportosítani.

2282 milliárd forintot költött a kormány tavaly a Rezsivédelmi Alapból, az MNB elemzői szerint viszont ebből 298 milliárd forint olyan kifizetésekre ment, amelyeket "egyéb, nem feltétlenül rezsivédelmi célokra" csoportosítottak át - írja a Magyar Nemzeti Bank költségvetési jelentése alapján a Népszava.

Ez a rezsivédelemre szánt összeg 13 százalékát teszi ki.

Mint írják, az MNB azzal számol, hogy a kormány idén 996 milliárd forintot fog elkölteni a Rezsivédelmi Alapból, de ebből csak 689 milliárd forint megy a lakossági rezsitámogatásokra, a többit cégek, önkormányzatok, egyházak, civil szervezetek kapják.

A Magyar Nemzeti Bank szerint továbbá év végéig marad még 129 milliárd forint a Rezsivédelmi Alapban, aminek "jelentős része feltehetően felhasználásra kerülhet, akár egyéb, nem rezsivédelmi célokra", azaz ezeket is fordíthatja másra a kormány.

Címlapról ajánljuk
Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást
Hack Péter elmagyarázza

Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást

Hack Péter véleménye szerint az alkotmánybírók többsége nem is vállalta fel annak a felelősségét, hogy egy ilyen válsághelyzet a döntésük által előálljon, de a Fidesz-KDNP-többség a parlamentben 2013-ban az alaptörvénybe egyébként is beépített egy olyan korlátot, hogy a taláros testület az alaptörvény és annak módosítása szövegét tartalmilag nem vizsgálhatja.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×