Infostart.hu
eur:
361.59
usd:
307.37
bux:
138818.03
2026. április 18. szombat Andrea, Ilma
Nyitókép: Pixabay

Az egekbe ugrott az USA költségvetési hiánya

Az amerikai költségvetés májusi hiánya 347 milliárd dollár volt, 44 százalékkal magasabb a tavaly májusinál, amikor 240 milliárd dollárt tett ki.

Májusban a költségvetés bevételei 5 százalékkal, 323 milliárd dollárra, a kiadások pedig 22 százalékkal, 670 milliárd dollárra nőttek - közölte az amerikai pénzügyminisztérium.

Az október 1-jén kezdődött 2024-es pénzügyi év első nyolc hónapjában az amerikai költségvetés hiánya 1165 milliárd dollár volt, amiben jelentős szerepet játszott az államadósság kamatainak növekedése a magasan tartott jegybanki kamatok hatására. A nyolchavi kamatkiadások 728 milliárd dollárt tettek ki, 37 százalékkal felülmúlták az egy évvel korábbit.

Az előző, szeptember végével zárult pénzügyi évet 1700 milliárd dollár hiánnyal zárta az amerikai költségvetés, ami 23 százalékos növekedés a megelőző évvel összevetve. A tavalyi deficit a hazai össztermék (GDP) 6,3 százaléka volt.

A 2020-as pénzügyi évben rekordszintű, 3100 milliárd dolláros hiányt regisztráltak. Az Egyesült Államok költségvetése legutóbb a 2001-es pénzügyi évben zárt többlettel.

Címlapról ajánljuk

Már 141 – Újabb parlamenti hely a Tisza Pártnak

Szombat estig zajlik az átjelentkezők és a külképviseleteken szavazók voksainak összeszámolása. Elvileg ezen a napon végeredmény lesz, de jogerőre csak később emelkedik.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×