Infostart.hu
eur:
358.78
usd:
306.59
bux:
131386.06
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
A Moszkva folyó hótól megtisztított rakpartja a háttérben a Kremllel 2022. november 15-én, miután az előző nap és az éjjel havazott az orosz fővárosban.
Nyitókép: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Tényleg rogyadozik az orosz gazdaság

Csak a "GDP-mínusz" mértéke kérdés a moszkvai várakozások szerint - továbbra is.

Az orosz jegybank szakértők körében végzett legfrissebb felmérése szerint a februárban vártnál kisebb mértékben csökkenhet a gazdaság teljesítménye az idén.

A jegybank által március elején megkérdezett elemzők 1,1 százalékos idei GDP-csökkenéssel számolnak a februárban becsült 1,5 százalék eséssel szemben, miközben továbbra is 6 százalékos átlagos inflációt várnak.

A gazdaság idei gyengülésével kapcsolatos új becslés megközelítette a gazdaságfejlesztési minisztérium 0,8 százalékos csökkenésre vonatkozó előrejelzését, de még mindig kívül van a jegybank által várt plusz/mínusz 1 százaléktól. A szakértők véleményének az átlagában szereplő inflációs várakozás beleesik a jegybank 5-7 százalékos előrejelzésébe.

Az orosz GDP tavaly 2,4 százalékkal csökkent, az infláció éves átlaga 11,9 százalék volt.

Címlapról ajánljuk

Megállt az első kormányülésre tartó Tisza-kormány az aszály miatt útközben, kiszálltak Ópusztaszer előtt

Vízügyesekkel találkoztak, hogy bemutathassák az aszályhelyzetet. 15 órakor kezdődik az új Tisza-kormány első hivatalos kormányülése Ópusztaszeren, 17 órától kormányszóvivői tájékoztatót tartanak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
MTA-elnök: Számomra nincs jelentősége annak, hogy van-e bármilyen rokoni kapcsolatom a belügyminiszterrel

MTA-elnök: Számomra nincs jelentősége annak, hogy van-e bármilyen rokoni kapcsolatom a belügyminiszterrel

A Magyar Tudományos Akadémia nyitott az elcsatolt kutatóintézetek befogadására – derült ki Pósfai Mihály, a szervezet új elnökének telexes interjújából. Az elnök arról beszélt, hogy a korábbi kormányzat ritkán fordult az MTA-hoz szakpolitikai tanácsért, és akkor sem tűnt úgy, mintha figyelembe vették volna, amit mondanak. Ezzel szemben az uniós intézmények sokszor fordultak hozzájuk. Úgy gondolja, hogy nem lenne szerencsés, ha az ő személyén múlna az Akadémia és a kormány viszonya, nem fog azzal kilincselni, hogy ő a belügyminiszter nagybátyja, ezért számára ennek nincs is jelentősége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×