Infostart.hu
eur:
379.43
usd:
319.68
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Unsplash.com

Visszaéltek a Revolut ukrán menekülteket segítő programjával

A neobank leállította azt az ajánlási programját, amivel az Ukrajnából a háború elől menekülők számlanyitását támogatták, ugyanis a rendszert „élelmes” revolutozók kezdték el kijátszani.

A neobank egy olyan ajánlási rendszert vezetett be márciusban az orosz–ukrán háborús konfliktus kirobbanása után, amiben a Revolut meglévő ügyfelei ajánlhatták legfeljebb öt Ukrajnából menekülőnek a szolgáltatást, cserébe egyenként 50 fontot fizettek az ajánlóknak az Egyesült Királyságban. Így tehát összesen 250 fontot tehettek zsebre az ajánlók

Az Ukrajnából menekülő (bármilyen nemzetiségű) menekültek anélkül tudtak számlát nyitni a neobanknál, hogy minden dokumentációs követelménynek megfeleljenek, például az európai tartózkodási jog igazolását sem kellett teljesíteni.

A Revolut azonban alig néhány héttel az indulás után közölte, hogy a programot egyes felhasználók tisztességtelenül kihasználják, és leállították a kifizetéseket. A Telegraph szerint – amit a Portfolio szemlézett – az ügyfelek a cég általános szerződési feltételeinek megszegésével próbáltak ajánlói díjakat szerezni.

A Revolut közölte, azt észlelték, hogy kis számú fiókot vettek célba azok a felhasználók, akik megpróbálták kihasználni az ajánlási kampányt. Ezért elővigyázatosságból átmenetileg szüneteltették az ajánlási programot. A társaság közlése szerint 6 hét alatt több tízezer menekült nyitott számlát a neobanknál.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×