Infostart.hu
eur:
361.1
usd:
313.35
bux:
149084.47
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Megújított húszezer forintos bankjegyek. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2014 és 2018 között folyamatosan újítja meg a jelenlegi bankjegysorozat címleteit. A 10 000 forintos után a második elem a megújított 20 000 forintos bankjegy, amelyet 2015. december 14-től hozott forgalomba a bank. A régi húszezres bankjegyek 2016 végéig használhatók fel a készpénzforgalomban. MTVA/Bizományosi: Faluldi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faluldi Imre

Az első negyedévet 141,9 milliárd forintos hiánnyal zárta a költségvetés

Márciusban 209,3 milliárd forintos hiány keletkezett az államháztartás központi alrendszerében, így a február végi 67,3 milliárd forintos többlettel együtt az első negyedév végén 141,9 milliárd forintos hiánnyal zárt a költségvetés - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).

Az első negyedév végén a központi költségvetés 139,6 milliárd forint, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 3,7 milliárd forint hiánnyal zártak, míg az elkülönített állami pénzalapok 1,4 milliárd forintos többletet értek el.

Az első negyedévi deficit az idei évre előirányzott 998,4 milliárd forint pénzforgalmi hiány 14,2 százalékát teszi ki.

Az 1,8 százalékos hiánycél az államadósság arányának további mérséklésével párhuzamosan teljesíthető idén - mutatott rá közleményében a tárca.

Címlapról ajánljuk
Mennyit bírnak az elektromos autók? Szakértő válaszol
Hőség

Mennyit bírnak az elektromos autók? Szakértő válaszol

Az újabb elektromos autók akkumulátora álló helyzetben is megfelelő hővédelemmel van ellátva, de az idősebb elektromos autókkal már érdemesebb inkább az árnyékos, vagy fedett helyeket keresni ebben a rendkívüli hőségben – mondta el az InfoRádiónak a Villanyautósok.hu főszerkesztője.

Afrikai–spanyol tömeges migrációs incidens: a kutató szerint rengetegen „buliból” törtek át

Ceutában, a spanyol–marokkói határ egyik legfontosabb pontján újra kiéleződött a migrációs helyzet. Mi áll a háttérben, és milyen következményei lehetnek az eseményeknek? Erről kérdezte az InfoRádió Sayfo Omart, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Tisza-kormány: 5 centit nőtt a Duna vízszintje Paksnál, elkerülhetővé válhat a leállás

Tisza-kormány: 5 centit nőtt a Duna vízszintje Paksnál, elkerülhetővé válhat a leállás

Kedd hajnali fél kettő körül már csak néhány milliméter választotta el a Paksi Atomerőművet a teljes leállástól, ám ekkor megállt a Duna vízszintjének csökkenése, reggelre 1,5 centiméteres emelkedést mértek, amely Magyar Péter esti bejelentése szerint mostanra az 5 centimétert is elérte. Ennek köszönhetően az erőmű utolsó, még termelő, 240 megawattos turbinája egyelőre stabilan üzemel, amely jelentősen megkönnyítheti a többi blokk újraindítását is. Eközben hétfőn rendkívüli energiakrízis-intézkedésekről döntött a kormány, elállt a zuglói irodakomplexum megvásárlásától, több fontos személyi döntést is bejelentett, valamint új gazdaságpolitikai lépéseket ismertetett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×