Infostart.hu
eur:
382.22
usd:
328.35
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
New York, 2018. július 25.2017. október 9-én a New York-i Értéktőzsdén készített kép Sergio Marchionnéról, a Fiat Chrysler ügyvezető igazgatójáról, a Ferrari Formula–1-es csapatát is birtokló Fiat-csoport elnökéről. 2018. július 25-i sajtóhírek szerint egy zürichi kórházban meghalt a 66 éves topmenedzser. Marchionne június 28-án rutin vállműtéten esett át, de nem várt komplikációk léptek fel nála. Meg nem erősített hírek szerint valamilyen betegségre bukkantak az orvosok, és állapota rohamosan rosszabbodott. Annyira, hogy pénteken visszafordíthatatlan kómába esett. (MTI/AP/Seth Wenig)
Nyitókép: MTI/AP/Seth Wenig

Meghalt a Fiat szombaton felmentett vezére

A súlyos beteg Sergio Marchionne, a Fiat Chrysler Automobiles és a Ferrari volt vezérigazgatója 66 évet élt.

Sergio Marchionnét az FCA elnöksége egészségügyi okok miatt szombaton mentette fel vezérigazgatói posztjáról, a konszernt a Jeep és a RAM vezérigazgatója, Mike Manley, a Ferrarit pedig Louis CArey vezeti a jövőben.

A chieti születésű, olasz-kanadai Sergio Marchionne 2004-ben került az akkor még Fiat S.p.A-nak hívott, a csőd szélén álló konszern élére. Átszervezésekkel, és költségtakarékossági intézkedésekkel sikerült megerősítenie a vállalatot, majd felvásárolta a csődbe jutott Chrysler-csoportot és vele együtt a Dodge, RAM, Jeep és Chrysler márkákat is.

A céget idő közben Fiat Group Automobiles-ra, majd Fiat Chrysler Automobiles-ra nevezték át, és központja Torinóból Hollandiába került.

A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően az FCA ma a világ hatodik legnagyobb autógyártója.

Sergio Marchionne az eredeti tervek szerint az év végével távozott volna posztjáról, június 1-jén mutatta be utolsó, öt évre szóló üzleti tervét, amelyről már tudta, hogy nem ő fogja végrehajtani. A cég szerdán teszi közzé negyedéves pénzügyi jelentését.

A korábban adótanácsadóként is dolgozó, filozófiát is tanult Sergio Marchionne olasz lapértesülések szerint tüdőrákban szenvedett, utolsó napjait egy zürichi klinikán töltötte.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Pénteken kitart a jó hangulat Európában, illetve Amerikában egyaránt. Közben a nap legjobban várt adatközlése is megérkezett, van minek örülni, ugyanis majdnem fél év után először javult decemberben a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×